logo

Çubuk’a Yeni Bir Hizmet Binası SGK Açıldı

Çubuk Sosyal Güvenlik Kurumunun (SGK) hizmet binası, Bakan Beşir Atalay, Ak Parti Ankara Milletvekili Salih Kapusuz ve Ankara Valisi Kemal Önal’ın katılımı ile törenle açıldı.

KUYRUK ÇİLESİ ÇEKİLMEYECEK

Beşir Atalay, törendeki konuşmasında, Çubuk’a önemli yatırımlar yaptıklarını belirterek, ”Artık Sosyal Güvenlik Kurumuna her hangi bir ödemeniz olduğunda faturalarınızı alıp Ankara’ya gitmeyeceksiniz. Orada kuyruk çilesi çekmeyecek, evrak eksik diye geri dönmeyeceksiniz. Doğrudan gelip burada, tanıdığınız memurlardan işlemleri yaptıracaksınız. Bu çok önemli. Bütün bunlar güçlü bir devletin, yönetimin ortaya koyabildiği şeylerdir” diye konuştu.

Organize Hayvancılık Projesi hakkında da bilgi veren Atalay, ”Esenboğa Havaalanı, Çubuk sınırlarında. Alanın kötü kokudan kurtulması için Organize Hayvancılık Projesi er ya da geç hayata geçecek. Projeye ilişkin tesisin kurulacağı yerde kamulaştırmayla ilgili sorun var. Bu yüzden süreç uzuyor” dedi.

Atalay, Organize Hayvancılık Projesine dahil olmak istemeyen besiciler için de ucuz kredi konusunda yardımcı olmak üzere çalışmalar başlattıklarını kaydetti.

POLİS SAYISI ARTTIRILACAK

Konuşmanın ardından Beşir Atalay, Sosyal Güvenlik Kurumunun yeni binasını açtı. Binayı gezerken gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bakan Atalay, polis sayısının yetersiz olduğunu belirterek, bu sayının arttırılması için yeni çalışmaları olduğunu söyledi.

İhtiyacın giderilmesi için polis okullarından mezun olanların yanında üniversite mezunlarının da polis olarak kuruma alındığını belirten Atalay, ”Her 250 kişiye bir polis düşmesi gerekiyor. Ancak Türkiye sayı olarak standartların altında. Yakında üniversite mezunlarından 10 bin polis daha alacağız. Böyle böyle sayıyı arttıracağız” diye konuştu.

Vali Kemal Önal İlçeye her gelişinde ya kar, ya da yağmur yapması dikkat çekti.

Etiketler: » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

1+8 = ?