logo

Çubuk’a Ukraynalı Gelin

Aşkı İçin Müslümanlığı Seçen Ukraynalı Gelinin Nikahını Özden Kıydı

 

 Ukrayna’dan Çubuk’a gelerek, Müslümanlığı seçen ve Çubuklu bir gençle evlenen Yulya Yeremenko’nun nikahını Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden kıydı.

Yaklaşık bir yıl önce tatil için Ukrayna’dan Türkiye’ye gelen Yulya Yeremenko (21), tanıştığı Fatih Hasdemir (27) ile bir yıl boyunca internet üzerinden sohbet etti. Bu arada İslamiyete ilgi duyan Yeremenko, yaklaşık 3 ay önce Çubuk’a gelerek Fatih Hasdemir ile nişanlandı.

Yeremenko, nişanın ardından ilçe Müftülüğünde düzenlenen törenle Ağustos ayında Müslüman oldu. Çubuk Belediyesi başkanlık makamında yapılan törende Fatih ve Yulya çiftinin nikahını Belediye Başkanı Lokman Özden kıydı. Yeminli tercüman eşliğinde kıyılan nikahta Başkan Özden, çiftlere bir ömür boyu mutluluklar diledi.

Türkiye’de adetin evlenme cüzdanını bayanlara verilmesi olduğunu söyleyen Başkan Özden, cüzdanı Yeremenko’ya teslim ederek, damattan geline iyi bakmasını istedi. Başkan Özden, ayrıca ilçeyi daha iyi tanıması için Yeremenko’ya Çubuk’u anlatan bir kitap hediye etti.

Nikahın ardından konuşan Fatih Hasdemir, düğün merasiminin gelinin üniversite eğitimin tamamlamasının ardından önümüzdeki yaz yapacaklarını söyledi.

Ailesinin ilk zamanlarda Ukraynalı biriyle evlenmesine izin vermediğini, ancak sonra bu tutumlarının değiştiğini belirten Hasdemir, ‘Şimdi ailemde gelinimizi çok sevdi, çok iyi anlaşıyorlar’ dedi.

Fatihle evlendiği için çok mutlu olduğunu söyleyen Yeremenko ise Çubuk’u çok sevdiğini söyledi.

Etiketler: » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

3+2 = ?