logo

Çubuk’a Eskirim de Bronz Madalya

Çubuk’a Eskirim de Bronz Madalya

Uluslar arası Eskrim Federasyonu faaliyet programında yer alan, TED Uluslar arası Satellitte Kılıç Turnuvasında Çubuk kulüplerinden ANKA Gençlik spor kulübü milli eskrimcimiz bronz madalya kazandı.

İstanbul Tenis Eskrim Dağcılık Spor Kulübü Salonu’nda yapılan turnuvaya Türkiye, Azerbaycan, Ukrayna, Irak, İrlanda, Arjantin, Brezilya, İngiltere, Almanya, Kuveyt, Singapur, İsviçre ve Venezuela’dan 79 eskrimci katıldı.

Büyükler Kılıç branşındaki turnuvanın ilk gününde Bayan-Erkek Pul müsabakaları, ikinci ve son günündeyse Bayan-Erkek Tablo 32, Yarı final ve Final müsabakaları oynandı. Turnuvada ilçenin milli eskrimcisi Enver Yıldırım ronz madalya kazandı.

Gençler branşında olmasına rağmen Büyüklerde üst üste 2013 ve 2014 sezonunda Türkiye Şampiyonu olan ve Türkiye Büyükler klasmanında 1. ci sırada olan Enver Yıldırım, müsabaka öncesi Eskrim federasyonu tarafından düzenlen Milli takım kampına davet edilmedi. Buna rağmen kulübünde çok çalışan Enver Yıldırım Türk rakibi Ahmet ANT’a 15-13 yenilerek bronz madalya’yı hak etti.

Kulüp Başkanı Mustafa Kalender, “Federasyonun bu keyfi uygulamalarına anlam veremediğini, sporcuların alın terlerinin damlasının hakkının verilmesi gerekiyor. Zira bu sporcular kolay yetişmiyor. Federasyon bindiği dalı keser mi? “diye konuştu.

TED Satellitte Kılıç Turnuvası sonuçları;

Erkeklerde Dereceler

1-İbrahim Ahmet Ant-TÜRKİYE-ALTIN MADALYA

2-Azar Taghıev-AZERBAYCAN-GÜMÜŞ MADALYA

3- Enver Yıldırım-TÜRKİYE-BRONZ MADALYA

3- Ricardo Alberto Bustamante-ARJANTİN-BRONZ MADALYA

Etiketler: » »
#

SENDE YORUM YAZ

7+6 = ?