logo

Çubuk’a Endenozyalı gelin

Çubuk’a Endenozyalı gelin

Ankara da bir gezi programında tanışan 27 yaşındaki Chesab Ramadan ile 33 yaşındaki İsa Dilsiz ilçede düzenlenen düğünle Çubuk’ta dünya evine girdi.

İngiliz Dili ve edebiyatı mezunu uluslararası bir firmada müdür yardımcısı olan Chesab Ramadan ile Ankara Büyükşehir Belediyesinde çalışan İsa Dilsiz Ankara’da bir programda tanıştı.

Çift konuştuktan bir süre önce evlilik kararı aldı. Endenozya da nikah işlemleri için başvurdu. Ailelerin isteği üzerine hem Endenozya geleneklerine göre Endonezya’da ve Türk geleneklerine göre bir düğün yapılmasına karar verildi.

İlçede Türkmen geleneklerine göre düğün töreni düzenlendi. Düğün salonunda Ankara oyun havaları eşliğinde oynanırken halaylar çekildi. Kına merasiminde gelinin ve damadın eline kına yakılıp, dua edildi. Pasta kesiminin ardından davetliler gelin ile damatla hatıra fotoğrafı çekildi.

Yabancı gelin Chesab Ramadan ve damat İsa Dilsiz açıklamalarında “Biz birbirimizi sevdik. Kültürel farklılıkların olmasına rağmen sevginin aşamayacağı hiçbir engel yoktur. Turistik bir gezide burada tanıştık, bir sürelik birliktelik sonrası evlenmeye karar verdik. Birlikte Çubuk’ta da yaşamaya karar verdik. Bizi bu mutlu günümüzde yalnız bırakmayan tüm sevenlerimize teşekkür ederiz” diye konuştular.

Etiketler: » »
#

SENDE YORUM YAZ

8+7 = ?