logo

Çubuk’a 73. şehit ateşi düştü

Çubuk’a 73. şehit ateşi düştü

Türkiye-Irak sınır hattında Hakkari’nin Çukurca ilçesine bağlı Kavuşak Seriberi üst bölgesine sızmaya çalışan bölücü terör örgütü PKK’lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit düşen Sözleşmeli Er Yener Kırıkçı’nın (26) Çubuk’un Akkuzulu mahallesindeki yaşayan ailesine, acı haber ulaştı.

Sözleşmeli Er Yener Kırıkçı’nın şehit olduğu haberini eve gelen askeri yetkililer verdi. İki çocuklarından birini kaybeden baba Mustafa ile anne Ayşe Kırıkçı, gözyaşlarına boğuldu. Şehidin evine ve sokağına Türk bayrakları asıldı. Şehidin yakınları ve komşuları, taziye için eve akın etti.

DAYISIYLA AYNI KADERİ PAYLAŞTI

Berat kandili gecesi şehit olan Yener Kırıkçı’nın dayısı Yüksel Tuzcu’nun da 1993 yılında Hakkari’nın Çukurca ilçesi Üzümlü Karakolu’na PKK’lı teröristlerin düzenlediği saldırıda şehit olmuştu.

Bekar ve 2 erkek kardeşten küçük olanı şehit Yener Kırıkçı’nın ailesini Çubuk Kaymakamı Uğur Sezer, Belediye Başkanı Baki Demirbaş, İlçe Jandarma Komutanı Umut Gürses, İlçe Emniyet Müdürü Hüseyin Çam ve Çubuk İlçesi Terör Mağdurları Dernek Başkanı Zeki Avan ve mahalle sakinleri aileyi yalnız bırakmadı.

Şehit Sözleşmeli Er Yener Kırıkçı’nın yarın öğle namazı sonrası Akkuzulu mahallesinde kılınacak olan cenaze namazı sonrası yine Akkuzulu mezarlığına toprağa verilmesi bekleniyor.

Son şehit ile birlikte Çubuk’un şehit sayısı 73’e yükseldi.

#

SENDE YORUM YAZ

3+5 = ?