logo

Çubuk Yerleşkesinde Yeni Fakülte Açılacak

Çubuk Yerleşkesinde Yeni Fakülte Açılacak

Çubuk Yerleşkesine İki Fakülte Daha Geliyor.

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi (YBÜ) Rektörü Prof. Dr. Metin Doğan, ilçe merkezinde bulunan Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Çubuk Yerleşkesinde yeni fakülte açacaklarını söyledi.

Çubuk Yerleşkesinde incelemelerde bulunan Doğan, yerleşkenin doğal yapısını ve güzelliklerini koruyarak yeni projeler hayata geçirmek istediklerini belirtti.

Yerleşkede şu anda sadece Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nun eğitim verdiğini ifade eden Doğan Konuşmasına şöyle devam etti: ”Okulumuzda elektronörofizyoloji, tıbbi görüntüleme teknikleri, çocuk koruma ve bakım hizmetleri programlarında öğrencimiz bulunmaktadır. Spor Bilimleri Fakültesi kurulması için de dosyalar hazırlanıp YÖK’e gönderildi. Önümüzdeki yıldan itibaren bu bölümlerle birlikte Hemşirelik ile Spor Bilimleri Fakültesi de inşallah burada eğitim ve öğretime başlayacak. 2016-2017 yılında yaklaşık bin öğrencinin yerleşkede eğitim görmesi hedeflenmektedir. Üniversite, sanayi ve sağlık hizmetleri sektörleriyle işbirliğinde tercih edilebilirliği yüksek yeni bölümler açtığımız için bundan sonraki dönemlerde yerleşkede öğrenci sayısı giderek artacaktır” dedi.

Yerleşkenin doğal yapısı ve ilçe merkezinde olması nedeniyle, birçok projenin hayata geçirilmesine müsait olduğunu dile getiren Doğan, fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezi projesi üzerinde çalışma yaptıklarını söyledi.

#

SENDE YORUM YAZ

4+1 = ?
#

Çubuk Yerleşkesinde Yeni Fakülte Açılacak” için 1 yorum

  1. İrem : diyor ki:

    Biraz acele edilirse iyi olur

    0