logo

Çubuk Yeni Zelanda Şehidini Uğurladı

Çubuk Yeni Zelanda Şehidini Uğurladı

Çubuk ilçesinde Yeni Zelanda’daki terör saldırısında şehit olan Zekeriya Tuyan’ın cenazesi defnedildi.

Cami saldırısında yaralanan Türk vatandaşı Zekeriya Tuyan da 2 Mayıs’ta tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Cenaze ilk önce İstanbul’a ardından da memleketi Çubuk’a getirildi.

Yeni Zelanda’nın Christchurch kentinde cuma namazı sırasında iki camiye yapılan terör saldırısında Tuyan’a iki kurşun isabet etmiş, birisi bacağından, diğeri ise sırtından karnına ilerlemiş, 48 gün hayata tutunabilmişti.

Al Noor ve Linwood camilerinde hayatını kaybeden terör kurbanlarından 47 yaşındaki Zekeriya Tuyan Çubuk’un Tahtayazı mahallesinde cenaze töreni düzenlendi.

Bilgisayar mühendisi evli ve 2 çocuğu olan Tuyan’ın cenaze merasimine, protokol, askeri ve idari erkan, şehidin yakınları ve çok sayıda vatandaşlar katıldı.

Yeni Zelanda’daki terör saldırısında şehit olan Zekeriya Tuyan memleketi Çubuk’un Tahtayazı mahallesinde kılınan cenaze namazının ardından dualarla defnedildi. Son şehit ile birlikte Çubuk’un şehit sayısı 74’e yükseldi.

Yeni Zelanda’nın Christchurch kentindeki Nur ve Linwood camilerine 15 Mart Cuma günü yapılan terör saldırısında 50 kişi hayatını kaybetmiş, 50 kişi de yaralanmıştı.

#

SENDE YORUM YAZ

3+6 = ?