logo

Çubuk Turşusu Yörex fuarında yerini alacak

Çubuk Turşusu Yörex fuarında yerini alacak

Türkiye geneli Yöresel ürünlerin bir araya geldiği Yöresel Ürünler Fuarı YÖREX, 24 Ekim’de 9’uncu kez kapılarını açıyor.

Başkent Ankara’nın yöresel ürünleri bu yıl YÖREX’te tüketici ve alım heyetleriyle buluşacak. Coğrafi işaretli Çubuk turşusu, coğrafi işaretli Beypazarı kurusu, sucuğu ve birçok yöresel ürünüyle YÖREX’te stant açacak olan Ankara Ticaret Borsası’nın hedefinde Ortadoğu pazarı var.

Fuara her yıl katıldıklarını belirten Fatihhan Çubuk Turşuları işletme sahiplerinden Selahattin Kayahan: “ Bu yıl da ilçemizi ve Çubuk turşumuzu tanıtmaya ve tattırmaya fuara katılacağız. Allah kimsenin emeklerini zayii etmesin. Üretmek kolay iş değil, bu lezzeti tüm damaklara uygun hale getirmek için birçok zahmetli aşamadan geçiriyoruz. Fuarda Çubuk turşumuzu ve ilçemizi en iyi şekilde temsil edeceğiz inşallah” diye konuştu.

Antalya Ticaret Borsası öncülüğünde, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin desteğiyle düzenlenen YÖREX, doğudan batıya, kuzeyden güneye yüzlerce yöresel ürüne ev sahipliği yapıyor.

Share
1118 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+5 = ?