logo

Çubuk Turşusu Yok Satıyor

Çubuk Turşusu Yok Satıyor

Çubuk Turşucular ve Yaş Sebze, Meyve Üretim Kooperatifi Başkanı Hasan Hüseyin Benli, geçen yıl sebzelerin olgunlaşma zamanı yaşanan dolu ve şiddetli yağışlar nedeniyle umdukları hasadı yapamadıklarını bununla birlikte kış mevsiminin de uzun sürmesi nedeniyle satışların daha çok olduğunu söyledi.

Hem kooperatif, hem de üretici olarak satışlardan çok memnun olduklarını ifade eden Benli, “Ocak ayından itibaren ülke geneline yaptığımız toptan satışlarımız bitti. Sadece teşhir salonlarımızda perakende satışlarımız için ayırdığımız ürünler kaldı. Bunlarında toptan satışlarını yapmıyoruz. Çünkü ilçemize gelen misafirlerimize ve devamlı müşterilerimize yok dememek için elimizde bulundurmamız gerekiyor. Bu üründe çok az miktarda kaldı. Bazı çeşitlerimiz tamamen bitti. Bu yıl ürünlerimizin bu kadar kısa sürede bitmesinde kış mevsiminin uzun sürmesi de etkili oldu. Yani kış mevsiminin şiddetli olması ve uzun süre devam etmesi turşuculara yaradı” dedi.

Festivaller ile birlikte yapılan tanıtımların da pazarlamalarını çok kolaylaştırdığını söyleyen Benli, “Allah’a çok şükür, iki yıldır ürünlerimiz çok erken bitiyor. Bu da üretici olarak bizlerin her sene kapasitemizi artırmamıza neden oluyor. Festival ve yapılan tanıtımlar müşterimizi sürekli artırıyor” diye konuştu.

İlçede geçimini turşu satarak sağlayan Selahattin Koç, ellerinde turşu kalmadığını söyleyerek, “Şu an elimizde turşu kalmadı. Turşu satışları diğer yıllara nazaran çok daha fazla, yani iki katı oldu diye bilirim. Şu anda ürün kalmadığı için büyük bir sıkıntı var. Toptan satışlar noktasındaki taleplere cevap veremiyoruz. Tezgahlarımızda pazarlamak amacıyla elimizde az bir miktarda ürün kaldı” dedi.

Etiketler: » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

7+1 = ?