logo

Çubuk Turşusu Başkent Markette yerini aldı

Çubuk Turşusu Başkent Markette yerini aldı

Turşusuyla ünlü olan Çubuk Turşusu çeşitleriyle birlikte “Başkent Market”in reyonlarında yerini aldı.
S.S. Çubuk İlçesi Merkez ve Mahalleleri Tarımsal Kalkınma Kooperatifi tarafından tedarik edilen Çubuk Turşusu, Ankara halkının beğenisine sunuldu.
Kadın kooperatifleri ve birliklerden satın alınan sağlıklı ve güvenilir ürünler, Halk Ekmek tarafından açılan “Başkent Market”in ilki Etimesgut’ta hizmete açıldı.
Baldan pekmeze, reçelden tarhanaya, sirkeden erişteye, helvadan bazlamaya kadar el emeği ürünler Başkent Market’in raflarına taşındı. Ankara’ya özgü ve kadın elinin değdiği, ekonomik olarak vatandaşa ulaştırılan birbirinden lezzetli yöresel ürünler daha ilk günden yoğun ilgi gördü.
Kooperatif ürünü Beypazarı kurusu, Çubuk Turşusu ve Ayaş salçasının yanı sıra bakliyat, zeytin, zeytinyağı, kavurma, sucuk ve pastırma gibi birçok ürünün yer aldığı Başkent Market ile “Et Market” projesinin de ilk adımı atılmış oldu. Ankara’da hayvancılıkla uğraşan çiftçilerden satın alınan büyükbaş hayvanlar kesilerek kuşbaşı, pirzola, kıyma ve bonfile olarak şarküteri ve kasap reyonunda uygun fiyattan satılmaya başlandı. Polatlı’dan Kalecik’e birçok ilçede üretilen taze süt ürünlerine de yer verilen markette, kaşar peynirinden beyaz peynire, yoğurttan tereyağına kadar çok çeşitte ürün Başkentlilerle buluştu.Başkent Market’lerin sayısı artacak Etimesgut ilçesine ilk şubesi açılan Başkent Market aracılığıyla kırsal kalkınmayı ve yerli üreticiyi desteklemeyi amaçladıklarını belirten Ankara Halk Ekmek Genel Müdür Yardımcısı Tarkan Dervişoğlu, “Kırsal kalkınmaya hizmet etmek amacıyla maketimizin tüm ürünlerini Ankara çevresinde kurulmuş kooperatiflerden aldık. Satışa sunduğumuz ürünlerin birçoğu da Halk Ekmek Fabrikası tarafından üretilen ürünler. Mağazalarımızın sayısını kısa sürede farklı ilçelerde yaygınlaştırarak, yerel ürünlerin satış potansiyellerini yükseltmek istiyoruz” dedi.

Etiketler: » »
#

SENDE YORUM YAZ

9+5 = ?