logo

Çubuk, Turşu ve Kültür Şenliğine Hazırlanıyor

Çubuk, Turşu ve Kültür Şenliğine Hazırlanıyor

Çubuk Belediyesi’nce 13-16 Eylül tarihlerinde düzenlenecek ‘8. Uluslararası Çubuk Turşu ve Kültür Şenliği’nde kurulacak stantların satışına başlandı.

İlçe halkı ile birlikte Çubuk Belediyesi’nin düzenlediği şenlik, vatandaşlara yine unutulmaz bir eğlence fırsatı sunacak. Açılan stantlarda ise ilçede üretilen yöresel ürünlerin satışı yapılacak. Atatürk, Ptt, Kıbrıs caddeleri ile Atatürk Parkı gibi geniş bir alanda eğlenceden konserlere, alışverişten yarışmalara kadar pek çok etkinliğin düzenleneceği şenlikte sahne alacak sanatçılar da belirlendi.

BELEDİYEDEN TÜRKÇE KELİMEYE DESTEK

Ayrıca bu yıl yabancı kelime olması nedeniyle festival kullanılmayarak, yerine Türkçe kelime olan şenlik kullanılacak.

Şenliğin ilçeye öz bir marka olduğunu ifade eden Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, Ramazan’dan sonra başlayacak ve 4 gün sürecek şenliğin hazırlıklarının devam ettiğini belirtti. Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Cemil Çiçek’in isteği üzerine yabancı kelime olan festival yerine bu yıldan itibaren Türkçe kelime olan şenliği kullanacaklarını söyleyen Başkan Özden, “Dünya artık Türkçe konuşmaya başladı, dünya Türkçe konuşurken, biz İngilizce, Fransızca kelimeler kullanamazdık. Tbmm Başkanımız Sayın Cemil Çiçek Beyin ilçemizde, Beypazarı’nda ve Türkçe Olimpiyatlarda bizlere verdiği mesajı aldık. İsminin şenlik olmasıyla içeriğinden hiçbir şey değişmeyecek ve daha da artı şeyler katacak. Bu yıl şenliğimizde sahne alacak yerel ve ulusal onlarca sanatçının yanında, Uğur Işılak ve Zara gibi ünlü sanatçılar da şenliğe renk katacak.” dedi.

Bu yıl 8’incisi yapılacak şenlikte kurulan stantların satışlarının da başladığını kaydeden Başkan Özden, şenlikte yer almak isteyenlerin acele etmeleri gerektiğini ifade etti. Özden, şunları dile getirdi: “13-16 Eylül tarihleri arasında açık kalacak olan stantlar için satışlarımız başladı. Yaklaşık 9 metrekare olan stantlar 500 TL’ye satılmaktadır. Şenlik alanına bu yıl yaklaşık 230 stant kurulacak. Bu nedenle stant için başvurmak isteyenlerin yerlerini alabilmeleri için acele etmeleri iyi olur. Stant almak isteyenler AK Masa’ya başvurularını yapabilir.”

Festivalin tanıtımı için Ankara’nın çeşitli noktalarında tanıtım stantlarının açılacağını da aktaran Başkan Özden, Ankara ile birlikte tüm Türkiye’yi yılın en son şenliği için Çubuk’a davet etti.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

7+1 = ?