logo

Çubuk Türkiye Değişim Hareketi Partilileri CHP’ye Geçti

Çubuk Türkiye Değişim Hareketi (TDH) üyesi 100 kişi Cumhuriyet Halk Partisine katıldı.

Çubuk Türkiye Değişim Hareketi (TDH) teşkilatı, yapılan törenle toplu olarak CHP’ye geçti ve Türkiye Değişim Hareketi (TDH) tarih oldu.

Çubuk Mehmet Akif Kütür Merkezi’nde yapılan ve CHP Ankara İl Başkanı Ali Yıldızlı, Ankara milletvekilleri Yılmaz Ateş ve Zekeriya Akıncı’nın da hazır bulunduğu katılım törenine CHP Çubuk İlçe Başkanı Ali Naci Yeşiltepe ev sahipliği yaptı.

Düzenlenen törene katılan CHP Ankara Milletvekilleri Yılmaz Ateş ile Zekeriya Akıncı, CHP’ye katılan TDH Çubuk Yönetimi Başkanı Ahmet Gümüşboğa’ya ve hareketin 100 üyesine CHP rozeti taktı.

Burada bir konuşma yapan CHP Ankara Milletvekili Yılmaz Ateş, 12 Eylül’de yapılacak halk oylamasını kapsayan anayasa değişiklik paketinin AK Parti ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisini kurtarması için yapılan bir değişiklik olduğunu ileri sürdü.

Alevi köylerinin muhtarlarının da bulunduğu törende konuşan CHP Ankara Milletvekili Yılmaz Ateş, cem evlerinin camiler gibi ibadet yeri sayılması gerektiğini söyledi.

Çubuk’a bağlı bazı Alevi köylerinin muhtarlarının da bulunduğu törende bir konuşan Yılmaz Ateş, iktidarın açılım uydurmaları ile halkı kandırdığını söyledi.

Cem evlerinin de camiler gibi ibadet yeri olması gerektiğini belirten Ateş şunları söyledi: “İnsanların yanarak can verdiği Sivas Madımak Oteli insanlık müzesi haline getirilmelidir. Kürt açılımı, Alevi açılımı gibi girişimlerde bulunan iktidar partisi, yıllardır birlikte kardeşçe yaşayan halkımızı bölme gayreti içindedir. Kendi tabanına ve yandaşlarına büyük çıkarlar sağlayan iktidar, ‘körler sağırlar birbirini ağırlar’ zihniyeti ile hareket ediyor. Tüm bunlar yetmiyormuş gibi yargıyı tamamen siyasallaştırıp ele geçirebilmek için Anayasa değişikliği konusunda TBMM’de aradığını bulamayan AK Parti, referandum yolu ile milleti bir kez daha yanıltabilmek için her çareye başvuruyor. Ben bu kez halkımızın yanlış üstüne yanlış yapan, milletin parası ile saltanat süren iktidar partisini referandumda ‘Hayır’ oyu kullanarak cezalandıracağına inanıyorum” diye konuştu.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

4+5 = ?