logo

Çubuk ta Temizlik İşleri Özelleştirildi

Ankara’nın Çubuk ilçesinde Belediye Temizlik İşlerini özelleştirildi.

Çubuk İlçesinde Temizlik hizmetleri, yapılan ihale ile Trenkwalder-Ebru Şirketi ne verildi. Belediye temizlik hizmetlerinin özelleşmesi ve yeni çöp araçlarının hizmete girmesi nedeniyle, Trenkwalder-Ebru Şirketi şantiyesinde sade bir tören düzenlendi. Çubuk Kaymakamı Meftun Dallı, Belediye Başkanı Lokman Özden, meclis üyeleri, Trenkwalder-Ebru Şirketi yetkilileri ve temizlik hizmetleri çalışanlarının katıldığı törende kurban kesildi ve dua okundu.

-TEMİZLİK BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ

En iddialı ve en çok üzerine düştüğü birimlerden birinin Temizlik İşleri Müdürlüğü olduğunun altını çizen Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, çalışanlara ve davetlilere hitaben yaptığı konuşmada ilçe temizliğinin kendisi için çok önemli olduğunu vurguladı. İlçenin her köşesinin 35 mahallesinin pırıl pırıl olmasını istediğini ifade eden Başkan Özden, temizlik işlerinde çalışan personelin de aynı derecede kendisi için önemli olduğunu belirtti. Başkan Özden,’’Diğer müdürlüklerde çalışan mesai arkadaşlarım gibi bu birimde çalışan arkadaşlarım da benim için çok önemli ve değerlidir.  Ben açıkçası belediyemizin temizlik işi özelleştikten sonra çok daha iyi temizlik yapılacağına inanıyorum. Bu projeyi temiz ve güzel olan Çubuk’un temizlik kalitesini daha da artırmak için başlattık. Bundan böyle bir yıl süre ile Çubuk’un temizliği, ihaleyi alan temizlik firması tarafından yapılacaktır’’şeklinde konuştu

-HALKIMIZA TEMİZ VE SAĞLIKLI BİR YAŞAM İMKANI SUNMAK İSTİYORUZ

Temizlik işinin Çubuk’a hayırlı ve uğurlu olmasını isteyen Başkan Özden,’’Biz temiz bir kent meydana getirerek halkımıza temiz ve sağlıklı bir yaşam imkanı sunmak istiyoruz’’dedi.

-KİMSENİN AŞI İLE OYNAMADIK

İhalesi iptal edilen şirketten çıkarılan personel ile ilgili de bilgi veren Başkanı Özden, ’’Belediyemizin üç ayrı komisyonunda ayrı ayrı görev yapan müdür arkadaşlarımız ihalesi fes edilen işçi arkadaşları arayarak, onlara yeni ihaleyi alan firmada çalışa bilecekleri bilgisini verdiler. Kendilerini firma yetkilileri ile görüşmeye davet ettiler. Ancak bu arkadaşların bir kısmı çalışmak istedi bir kısmı da çalışmak istemedi’’ şeklinde konuştu

-İLÇENİN PIRIL PIRIL OLMASI İÇİN ÇALIŞACAĞIZ

Türkiye genelinde 13 il ve ilçede temizlik işleri yaptıklarını söyleyen Trenkwalder-Ebru Şirketi Genel Müdür yardımcısı Burhan Fırat, genelde 2500 çalışan ve 210 araç parklarının olduğunu kaydeden Fırat, Çubuk’ta 10 kamyon, 1 yükleyici ve 60 personel ile ilçenin pırıl pırıl olması için çalışacaklarını sözlerine ekledi.

#

SENDE YORUM YAZ

4+6 = ?