logo

Çubuk’ ta Kadına Şiddete Hayır Açıklaması

Çubuk’ ta Kadına Şiddete Hayır Açıklaması

Çubuk’ta  Ak Parti Çubuk Gençlik Kollarının düzenlediği eylemde kadına yönelik şiddet kınandı.

Çubuk çarşı merkezinde bulunan Atatürk parkında toplanan grup, geçtiğimiz günlerde ilçede yapılan bir kadına yönelik şiddeti kınayarak, her türlü şiddetin önüne geçilmesini istedi.

Kadına yapılan her türlü şiddete hayır demek için bir araya geldiklerini belirten Ak Parti Çubuk Gençlik Kolları Başkanı Rıdvan Doğan yaptığı açıklamada: “Dünyanın her bölgesinde milliyet, din ve sınıf farkı gözetmeksizin yaşanan ve son bulması için çaba sarf edilen kadına yönelik şiddet her yaştan her öğrenim düzeyinden her gelir düzeyinden bekâr boşanmış evli kadınların maalesef acı bir gerçeğidir.  Son günlerde yaşanan Hanife Ekinci kardeşimize yapılan saldırı bizleri derinden üzmüştür. Vahşice yapılan bu saldırıyı şiddetle kınıyoruz. İslam dini kadına en büyük değeri veren yegâne bir dindir. Dinimizin kadına verdiği önemi topluma anlatmaya ihtiyacımız vardır. Kadınlarınızı üzmeyiniz onlar Allah-u  Tealanın size emanetidir. Onlara yumuşak olun iyilik edin emri ile hareket etmeliyiz. Peygamber efendimiz (SAV) Cennet Anaların ayakları altındadır. Diyerek anaların dinimizdeki önemini vurgulamıştır. Son yıllarda ülkemizde yapılan reformlar çerçevesinde kadına yönelik şiddetin önlenmesi amaçlı yasal düzenlemelere de önem verilmiştir. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı bu konuda ciddi çalışmalar yürütmekte ve kadına yönelik ülkemizde yaşanan baskı şiddet ve hak ihlallerine karşı mücadele de mağdurların her zaman yanında olmaktadır. Kadın bize Allah’ın emanetidir. Kadın Anne’dir. Kadın ilk öğretmendir. Bu bilinç ile bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada her zaman kadın haklarının savunucusu olmaktan geri durmayacağız” diye konuştu.

Programa, belediye başkanı Tuncay Acehan, Ak Parti ilçe başkanı Baki Demirbaş, Ak Parti Çubuk Gençlik Kolları Başkanı Rıdvan Doğan, vatandaşlar katıldı.

#

SENDE YORUM YAZ

2+2 = ?