logo

Çubuk STK Meclis Başkanı’na Fakülte Ziyareti

Çubuk STK Meclis Başkanı’na Fakülte Ziyareti

Çubuk’ta faaliyette bulunan sivil toplum temsilcileri TBMM Başkanı Çiçek’i ziyaret ederek, ilçe merkezine fakülte kurulması konusundaki isteklerini bildirdiler.

Çubuk Dernekler Federasyonu Başkanı Recep Taş, Çubuk Platformu Başkanı Şuayip Yaman, Çubuk Terör Mağdurları Dernek Başkanı Zeki Avan, Çubuk Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Zekeriya Erdoğmuş, Çubuk Ziraat Odası Başkanı Orhan Gülle, Çubuk Esnaf Sanatkarlar Odası Başkanı Gaffur Zengin, Ak Parti Çubuk İlçe Başkan Yardımcısı Lokman Kılıç, CHP Çubuk İlçe Başkanı adına Ali Naci Yeşiltepe, İş adamı ve ÇUDEF Başkan Yardımcısı Yakup Ülgü, mahalle ve köy dernek başkanları ile yönetim kurulu üyeleri Ankara Milletvekili ve TBMM Başkanı Cemil Çiçek’i makamında ziyaret etti.

Ziyarette ilçede askeriyenden boşalan alana kurulan Gazi Üniversitesi Yerleşkesi’nin Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’ne devredilmesi hakkında bilgi veren Çubuk Dernekler Federasyonu Başkanı Recep Taş, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’nin yerleşkeye 2 yıllık yüksek okul yapmayı planladığını ve bunun ilçeye çok fazla bir katkı sağlamayacağını söyledi. İlçedeki tüm siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşları olarak yeni kurulan İslami Bilimler Fakültesi’nin ilçe merkezindeki hazır binaları ve yurtları olan alana kurulmasını istediklerini vurgulayan Taş, ’’Bizim beklentimiz bu hazır alana en az 2 fakültenin kurulmasıdır. Sizin önderliğinizde en azından İslami Bilimler Fakültesi’nin merkezdeki bu alana kurulmasını istiyoruz. İslami Bilimler Fakültesi oradaki toplumun yapısına da son derece uygundur. İlçenin kültürel yapısının gelişmesine de gerçekten çok büyük katkısı olacaktır’’ dedi.

Farklı siyasi partilerden ve sivil toplum kuruluşlarından temsilcilerinin bir araya gelerek taleplerini ve isteklerini topluca bildirmelerinden duyduğu memnuniyeti dile getiren TBMM Başkanı Cemil Çiçek, ’’Farklı partilerden ve düşüncelerden olanlar şehrin sorunları ve talepler için bir araya geleceksiniz. Yani farklı düşünce, farklı fikir olmalı ama bunlar kavga sebebi olmamalıdır. Vatandaş gider sandığa birini tercih eder öbürü de eyvallah der. Önümüzdeki dönem başka biri olur. Particiliği biz 3 ay yapalım. Seçimler başladığından oy kullanıp sonuç belli oluncaya kadar yapalım. Ondan sonra her şeyde müşterek olun. Bunu siz yapıyorsunuz da ama biz size iyi örnek olmuyoruz bu konuda’’ dedi.

Türkiye’nin çok hızlı geliştiğini anlatan Çiçek, Ankara’nın da bundan nasibini aldığını kaydederek, ‘’Geçen gece bir yerden geliyorduk. Uçak havada dolanıp duruyor. Neden dolandığını sordum. Dediler ki trafik yoğunluğu nedeniyle inemiyoruz. Bundan 10 yıl önce 2 tane uçak ya iner ya da inmezdi. Birileri o yıllarda havaalanında trafik sorunu olacak deselerdi buna inanır mıydınız? Allah Türkiye’ye huzur versin, barış versin, istikrar versin. Kim olursa olsun parti mülazası yüzünden bunları söylemem. Bu gün uzak görünen yarın çok yakın olur. Buradan Çubuk’ta dahil Kalecik’e kadar tüm boş yerlerin hepsi binalarla dolacak. Bir ülkede eğitimi ne kadar ilgi duyulursa, ne kadar çok isterse, ne kadar o işe ilgi duyulursa geleceği de o kadar iyi olur. Bizde petrol yok, doğalgaz yok, insanımızı ne kadar iyi eğitirsek, düzgün eğitirsek Türkiye’nin en büyük gücüde bu olur. Çubuk’ta bulunan o alanda eğitim yapılacak önemli bir imkan var. Devlet olarak onları israf yapmak yerine bunları değerlendirmek gerekiyor. Ama bu İslami Bilimler Fakültesi olur veya Sağlık Hizmetleri Fakültesi olur devletin ihtiyacı, toplumun ihtiyacı neyse orada o eğitim hizmeti yapılır. Bizim istediğimiz orada bir nüfus hareketliliği olsun. Bu esnaf açısından da önemli olacak, çarşıda bir hareketliliğe sebep olacaktır’’ dedi.

Her gelenin duvardan bir taş sökmek yerine, her gelenin bir taş koyarsa bir süre sonra duvarın tamamlanmış olacağını ifade eden Çiçek, ’’Cumhuriyetin ilk yıllarında en çok ithalat yapılan şey nal çivisi imiş. Bizim çocuklarımız nalı bilmez. Türkiye ne yokluklarla buralara geldi. Türkiye çok şükür bugün belli bir noktalara geldi. Allah o günden bu güne kadar hizmet eden herkesten razı olsun. Belirli bir noktaya gelmenin yolu da eğitimdir. Eğitim talebinizde çok doğru bir taleptir’’ diye konuştu.

Uzun süren konuşmaların ardından Çiçek ve Çubuklu heyet hatıra fotoğrafı çektirdi.

Etiketler: » »
#

SENDE YORUM YAZ

5+6 = ?