logo

Çubuk Şiddetli Yağış Mahsule Zarar Verdi

Çubuk Şiddetli Yağış Mahsule Zarar Verdi

Çubuk Şiddetli Yağış Mahsule Zarar Verdi

Çubuk’ta yağan şiddetli dolu nedeniyle iş yeri sahipleri, çiftçiler ve bazı araç sahipleri zarar gördüklerini belirtti.

İlçede akşam saatlerinde başlayan sağanak yağmurdan fındık büyüklüğünde dolu yağışına dönen şiddetli yağış, Çubuk Merkezi ve mahalleri, 1 saat hayatı felç etti.

Çubuk’ta meyve ve sebze yetiştiricilerinin bazıları etkili dolu yağışından ürünlerinin etkilendiğini geçim kaynakları olan ürünlerden zarara uğradıklarını ve bu konuda yetkililerden yardım beklediklerini dile getirdiler.

İnceleme yapılan alanlarda büyük tahribatların olduğu, oluşan zarar miktarının da önümüzdeki günlerde netleşeceği tahmin ediliyor.

İlçede akşam başlayan ve 20-25 dk. Süren etkili dolu yağışında hayat felç oldu. Kent merkezin de ulaşım kısa süreli durma noktasına geldi. Toplu taşıma araçların da kısa süreli aksaklıklar yaşandı. Vatandaşların bazıları araçlarının şiddetli doludan etkilenmemesi için çaba sarf ettiği afette, maalesef araçlarının ufak çaplı maddi hasar görmesine engel olamadı.

Şiddetli dolu yağışı sonucunda, Ülkenin en önemli Havalimanlarından biri olan ve Çubuk İlçe sınırlarımız içerisin de yer alan Esenboğa Havalimanı da bu etkili yağıştan nasibini aldı. Meydanda bekleyen bazı uçaklar şiddetli doludan etkilendi. Özel Hangarlar bölümünde yer alan ufak çaplı özel uçaklardan bir tanesi rüzgârın etkisiyle kanatlarından zarar gördü.

Çubuk ve Mahallelerinde binaların giriş kısımları etkili yağış sonucunda sele teslim oldu, vatandaşların itfaiye ekiplerine ulaşmasıyla sele teslim olan binalarda çalışma başlatıldı.

Haber : Çubukpost

Etiketler: » » » » » » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

7+3 = ?