logo

Çubuk Şehit Polisini Uğurladı

Çubuk Şehit Polisini Uğurladı

VAN’ın merkez İpekyolu İlçesi’nde PKK’lı teröristler tarafından dün sabah yola döşenen ve imha edilmeye çalışılan patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit olan polis memuru Ahmet Çam’ı, Çubuk son yolculuğuna uğurladı.

Van’da 3 yıldır görev yapan Ahmet Çam’ın tayini Ankara’ya çıktığı ve 3 ay sonra Emniyet Genel Müdürlüğü’nde göreve başlamaya hazırlanırken şehit olduğu belirtildi. Babasını henüz 2 yaşındayken kaybeden evli 3 çocuk babası şehit polis memuru Ahmet Çam, Çubuk’ta alt katında annesi 70 yaşındaki Hanim Çam’ın oturduğu apartmanın kendisine ait 3’üncü katında tadilat yaptırıp, buraya yerleşmek istediği ifade edildi. Şehit polisin cenazesi bu sabah Van’dan uçakla Etimesgut Askeri Havaalanı’na, ardından cenaze aracı ile annesi Hanim Çam’ın oturduğu Çubuk’un Atatürk Mahallesi Şehit Mehmet Ata Caddesi’ndeki evinin önüne getirildi. Şehit polis Çam’ın cenazesi, helallik alındıktan sonra Merkez Cami Kebir’e getirildi. Şehidin cenazesine annesi Hanim, eşi ev hanımı Emine, kızları 12 yaşındaki Sema Nur, 8 yaşındaki Beyza ve kendisiyle aynı kaderi paylaşan 1 yaşındaki oğlu Ali Eymen, yakınları, siyasiler, askeri erkan, silah arkadaşları, ile birlikte kalabalık ilçe halkı katıldı.

Cenazeye katılan şehidin annesi Hanim ve eşi Emine Çam metanetlerini korumaya çalışırken göz yaşlarını tutamadı. Cenazede bir şehit yakını PKK’lı teröristleri lanetledi.Şehit polis Ahmet Çam’ın cenaze namazını Ankara İl Müftüsü Mefail Hızlı kıldırıdıktan sonra cemaatten haklarını helal etmesini istedi. Cenazeye, yaklaşık 1 ay önce Mardin Nusaybin’de şehit olan Çubuklu Jandarma Uzman Çavuş Emre Tunca’nın ailesi de katılıp, şehit yakınlarını teselli etmeye çalıştı.

Şehit polis Ahmet Çam’ın cenazesi, Merkez Cami Kebir’de öğlen namazı sonrası kılınan cenaze namazından sonra polislerin omuzlarında protokolün önünden tekbir getirilip, dualar eşliğinde cenaze aracına konulup, Merkez Mezarlığı’na götürülerek toprağa verildi. Türkiye’nin en çok şehit veren ilçelerinden biri olan Çubuk’ta şehit sayısı 2’si polis, 61’i er ve erbaş olmak üzere 63’e yükselmiş oldu.

Etiketler: » »
#

SENDE YORUM YAZ

8+10 = ?