logo

Çubuk OSB’de Sona Gelindi

Çubuk OSB’de Sona Gelindi

Çubuk Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde düzenlenen toplantıda konuşan Kaymakam Çenet, Organize Sanayi Hayvanlık Bölgesi’nde (OSB) sona geldiklerini söyledi.

Çenet, OSB’de yatırımcılara yüzde 30’luk bir maliyetle yer vereceklerini belirterek, şöyle konuştu: ‘Altyapının iş kabulü Bakanlığımız tarafından onaylanmış durumda. Biz de üst yapı için yatırımcı arkadaşlarımızdan yer tespiti için parsel bazlı çalışmalarımızı tamamladık ve maliyetlerini belirledik. Dün organize sanayiden arkadaşlarımız geldiler ve görüşmelerimize başladık. Ahır sahiplerine kendi yatırımlarını yapmaları için inşallah tebliğ yapacağız. Besicilerin korktuğu gibi bir maliyet çıkarmadık. Yüzde 30’luk bir maliyetle besicilerimize çok güzel bir ödeme seçeneği sunduk.’

Belediye Başkanı Tuncay Acehan ise ilçenin en önemli sorunlarından biri olan büyükbaş hayvan atıklarının bertaraf edilmesi için tesis kurulacağını ifade etti.

Acehan, ‘Geldiğimiz nokta benim için çok önemli. Biyogaz tesisinin de ihalesi en geç bir ay içinde yapılmış olacak. Bu bölgede hayvan atıklarıyla elektrik üretilecek bir tesis kurulacak. İnşallah 18 ay içerisinde biyogaz tesisini orada faaliyete geçireceğiz. Bu çok önemli bir müjde. Uzun vadeli ödemeyle organize sanayi bölgesi sorunu da çözüldü.’ diye konuştu.

Çubuk’ta iki yıl içerisinde 100 kilometrelik asfalt yapılacağını hatırlatan Acehan, ‘Önümüzde ki ay içinde erkek ve kadın hamamı ihalesine çıkacağız. Belki Ankara’nın en güzel hamamını Çubuk’ta yapacağız. Hemen arkasında da kapalı pazar alanı ve kültür merkezi olarak bir kompleksin daha ihalesine çıkıyoruz.’ dedi.

Çubuk Dernekler Federasyonu Başkanı Recep Taş da ilçede sosyal konularda etkili çalışmalar yapılması gerektiğini ifade ederek, şunları kaydetti: ‘Toplumumuzda adeta bir afet gibi üzerimize gelen uyuşturucu bağımlılığı var. Herkesin üzerinde ciddi bir sorumluluk var. Diğer bir konu ise düğünlerde ve açık alanlarda rastgele silahla atış etme. Üçüncü konu ise bahar aylarında anız yakmak artıyor. Bu konular üzerine de bir çalışma yapılsın” dedi.

#

SENDE YORUM YAZ

6+5 = ?