logo

MHP Çubuk’ta Evet Diyor

MHP Çubuk’ta Evet Diyor

Çubuk MHP İlçe Başkanı Adem Kisecik referandum süreciyle ilgili yaptığı açıklamada; milletin, devletin, partisinin ve genel başkanının yanında olacağını bildirdi.

16 Nisan’da oylanacak referandumun anayasa mimarının MHP olduğuna dikkat çeken Kisecik, “Anayasalar devletin en önemli parçalarıdır. Aslında devletin bekasının, milletin bekasının beklide kilit noktasıdır. Biz bu anayasayı değiştireceğiz. Mevcut anayasa bugüne kadar 100 maddeyi aşkın olmak üzere 18 defa değiştirilmiştir. Hiç bu kadar kıyamet kopmadı. Hiç bu kadar evet-hayır üzerinden insanlar birbirine düşman edilmeye çalışılmadı. Çünkü bu kez anayasa değişikliğinin mimarı MHP’dir. MHP’nin liderinin inisiyatif aldığı, mührünü vurduğu, imzasını attığı kıymetli milletvekillerimizin gecesini gündüzüne katmak suretiyle, büyük mücadelelerle, gerçekten az bir sayı olmamıza rağmen, özgül ağırlıkla meydana getirdiğimiz bir anayasa olmuştur” diye konuştu.

MHP’nin ülkenin zararına olacak hiçbir çalışmada yer almayacağını belirten Kisecik “MHP ülkenin girdiği kısır döngüden çıkması için bir çizgi çekti, nokta koydu ve anayasa çalışmalarına başladı. Mevcut anayasada iki buçuk sayfa Cumhurbaşkanı’nın yetkileri var ama hiç sorumluluğu yok. Yetki sınırsız ama sorumluluk hiç yok. Yeni anayasayla hem yetkileri hem sorumlulukları tanımlanmış oldu. Sorumluluklar noktasında da her suçtan ötürü yargılanabilmesinin önü açılmış oldu. Her bir madde kendi içerisinde daha milli, üniter yapıyı koruyan, o anlamda milletin devlete olan güvenini tesis edecek olan bir anayasa haline geldi. MHP’nin içinde bulunduğu çalışmada ihanet olmaz, yanlış olmaz. Bu anayasanın tek sahibi vardır o da Türk milleti ve Türk devletidir. Millet için evet diyoruz millet güçlensin diye. Devlet için evet diyoruz devlet güçlensin diye. Türk milleti var olduğu sürece Türkiye Cumhuriyeti yıkılmaz. Bu anlamda yapılan düzenlemeyle anayasanın ilk dört maddesi teminat altına alınmıştır” dedi.

Etiketler: » »
#

SENDE YORUM YAZ

5+1 = ?