logo

Çubuk Metroyu İstiyor

Çubuk Metroyu İstiyor

Çubuk Metroyu İstiyor

Çubuk Platformu Başkanı Ertürk, Esenboğa Havaalanı’na kadar getirilmesi planlanan raylı sisteme, 3 istasyon eklenerek, Çubuk’a ulaşılabileceğini ve bu yatırımın ilçenin gelişmesinde önemli katkısı olacağını söyledi.

Çubuk Platformu Başkanı Mehmet Emin Ertürk, Esenboğa Havaalanı’na kadar getirilmesi planlanan raylı sisteme, 3 istasyon eklenerek, Çubuk’a ulaşılabileceğini ve bu yatırımın ilçenin gelişmesinde önemli katkısı olacağını söyledi.

Yapılacak metronun ilçeye kazandırılması konusunda yetkili kişileri duyarlı olmaya çağıran Başkan Ertürk, ilçe halkının bu konuda beklentileri olduğunu ifade etti.

Ertürk, “Havaalanına kadar getirilecek raylı taşıma sistemine, sadece 3 istasyon daha ilave etmek suretiyle Çubuk merkezine ulaşılabilir. İlçemizde kurulu ve ülkemizin en önemli üniversiteleri arasında yer alan Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’ne raylı sistemin götürülmemesiin çok büyük eksiklik olacağını düşünüyoruz. Üniversiteye raylı sistemin getirilmesinin ardından da bir durak ilerisine yani ilçe merkezine raylı sistemin uzatılması çok büyük Mali külfet getirmeyecektir. İlçemizin gelişmesi ve büyümesi için bu çok önemli bir yatırım olacaktır” dedi.

İlçe halkının istek ve şikayetlerinin en başında itfaiye ve ambulans eksikliğinin olduğunu bildiren Ertürk, ilçede 2 adet itfaiye aracı ve ekipmanlarda eksikliklerin olduğunu bildirdi.

Etiketler: » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

3+9 = ?