logo

Çubuk MEB Müdürü Görev de

Çubuk MEB Müdürü Görev de

Çubuk İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne atanan Murat Aslan, “Eğitimde Çubuk’u Türkiye standartlarının üzerine çıkarmayı hedefliyoruz” dedi.

İmam Hatip Lisesi’nde meslek dersi öğretmenliğinden Çubuk İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevine atanan Aslan, yapılacak çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Aslan, “Öncelikle ana dilimiz Türkçe ve arkasından Osmanlıca seferberliği başlatacağız. Hemen arkasında da tüm öğrencilerimizin en az bir yabancı dili tam anlamıyla öğrenmesini sağlayacağız. Daha sonrada medeniyetimizin dili olan Arapça ile çocuklarımızı donatalım istiyoruz. Bunun için hem halk eğitim müdürlüğümüzü hem de tüm okullarımızı harekete geçireceğiz” diye konuştu.

İlçede 7’den 70’e herkesi eğitime yönlendirmek istediklerini kaydeden Aslan, yapacakları yeni çalışmalarla eğitimde Çubuk’u Türkiye standartlarının üzerine çıkarmayı hedeflediklerini ifade etti.

Çalışmalarda sosyal faaliyetlere de yer vereceklerini anlatan Aslan, “Çocuklarımıza öğreteceklerimiz, derslerden olmazsa olmazlarımız matematik, mantık, felsefe, Türkçe, Arapça ve İngilizce dersleridir.  Belirlediğimiz hedeflere ulaşırken elbette öğrencilerimiz yorulacak ve strese girecek. Biz bunu dengelemek ve onların yüklerini hafifletmek için sosyal faaliyetlere de ağırlık vereceğiz. Ancak bu sosyal faaliyetleri, asli unsur haline getirme düşüncesine karşıyım” değerlendirmesinde bulundu.

Etiketler: » »
#

SENDE YORUM YAZ

9+4 = ?