logo

Çubuk Kızılay Şubesinden Kumanya

Çubuk Kızılay Şubesinden Kumanya

Çubuk Kızılay Şubesinden Kumanya

Türk Kızılayı Çubuk Şubesi, Geçici İşçilere Kumanya Dağıtıyor.

Çubuk’ta, Türk Kızılay’ı Çubuk Şubesi tarafından mevsimlik işçilere kumanya dağıtılıyor.

Türk Kızılay’ı Çubuk Şubesi, Güneydoğu Anadolu’dan yaz aylarında salatalık toplamak için gelen ve zor şartlar altında çalışan mevsimlik işçileri unutmadı. Kızılay Derneği Çubuk Şube Başkanı Selahattin Koç, çadırlarda yaşayan mevsimlik işçilere kumanya dağıttıklarını, zor şartlarda hayatlarını sürdüren mevsimlik işçilere iftar vakti kumanya dağıttıklarını ve giyecek yardımında bulunduklarını söyledi.

İhtiyaç sahibi vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamaya çalıştıklarını ifade eden Koç” İftar vakti toplu taşıma araçlarındaki yolculara kumanya dağıtımımız devam ediyor. Bunun yanında yaklaşık 450 mevsimlik işçiye iftar vakti kumanya dağıtıyoruz. Ayrıca kıyma ve kuşbaşı et dağıtımımızda başladı” dedi.

İlçe esnafından topladıkları giysileri ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaya başladıklarını belirten Koç, bu güne kadar 120 aileye kıyma ve kuşbaşı dağıttıklarını, 100 kişiyi de baştan aşağı giydirdiklerini söyledi.

Kendilerine destek olan ilçe esnafına teşekkür eden Koç, önemli gün ve gecelerde cami cemaatine dağıttıkları lokumlara ilaveten Kadir gecesinde lokma tatlısı dağıtımı da yapacaklarını sözlerine ekledi.

Etiketler: » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

5+10 = ?