logo

Çubuk Kent Konseyi Toplandı

Çubuk Kent Konseyi, ilçenin sorunları ve çözüm önerileri konusunda sivil inisiyatif kullanmak amacı ile birimlerini ve çalışma takvimlerini belirlemek üzere toplandı.

         Çubuk Kent Konseyi, Konsey Başkanı Ahmet Yalçın yönetiminde ilk toplantısını yaptı. Çubuk Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezinde gerçekleşen ikinci toplantıya Yalçın’ın yanı sıra ilk toplantıda oluşturulan komisyon üyeleri, Genel Sekreterliğe Seçilen Hikmet Metin ile belediye yöneticileri katıldı.

 Toplantının açılışında kent konseyinin amacı ve çalışması hakkında bilgi veren Yalçın, kent konseyinin daha yaşanabilir ve modern bir Çubuk için görev yapacaklarını söyledi. Bir önceki toplantıda alınan kararlar hakkında genel kurula bilgi veren Yalçın, konseyin amacının hemşehricilik bilincinin geliştirilmesi, kentin gelişimine katkı sağlanması, sürdürülebilir kalkınma, çevreye duyarlılık, sosyal yardımlaşma ve dayanışma, olduğunu vurguladı. Yalçın,’’ Konseyin amacı tarım, ulaşım, çevre ve sağlık, spor, eğitim-kültür, imar, gibi birçok konuyu masaya yatırarak, bu konularda belediyeye tavsiye ve önerilerde bulunmaktır. İlçemizin bütün sorunları burada konuşulur ve çözümü için gayret sarf edilir. Kent konseyinin üyelerinin kim olacağı zaten kanunla belirlenmiştir’’ dedi.

 Konuşmanın ardından komisyon üyeleri kendilerini tanıtarak, komisyon başkanlarını seçtiler. Daha sonra komisyon başkanları başkanlığında ayrı ayrı toplanan komisyonlar önümüzdeki süreçte yapılacak faaliyetleri hakkında fikir alış verişinde bulundular.

Etiketler: » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

8+7 = ?