logo

Çubuk Jandarma’dan Hırsızlık Operasyonu

Ankara İl Jandarma Komutanlığı ekipleri çeşitli hırsızlık olaylarına karışan Çubuk’ta 4 kişiyi yakaladı.

Alınan bilgiye göre, Çubuk ilçesi Dedeler köyünde, Çubuk İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı Önleyici Hizmet Devriyesinin bölgeyi kontrolü esnasında, faaliyette olmayan bir kum ocağında şüpheli bir araç tespit etti. Jandarma ekiplerinin yaptığı kontrolde kum ocağına ait elektrik tesisatının sökülerek araca yüklenmeye hazır hale getirildiği belirlendi. Jandarma ekipleri olay yerinde terk edilmiş bir araç buldu. Olay yerinde ve araçta yapılan aramada tel kesme makası, levye, pense, tornavida vb. kesici birçok alet ele geçirildi. Ele geçirilen araç ve malzemelerden yola çıkarak yapılan araştırma ve soruşturma neticesinde, olay günü K. S., M. D., İ. K. ve R. K. isimli kişilerin terk edilmiş olarak bulunan araç ile hırsızlık yapmak amacıyla bölgeye geldiği, Jandarma Devriyesini fark etmeleri üzerine aracı olay yerinde bırakarak kaçtıkları tespit edildi.

Jandarma ekiplerin yaptıkları çalışmalar ile zanlıların adresleri tespit edilerek operasyon düzenlendi. Düzenlenen operasyonda K. S., M. D., İ. K. ve R. K. isimli zanlılar gözaltına alındı. Zanlıların ayrıca Çubuk İlçesinde 7 evden farklı tarihlerde bakır, alüminyum ve demir malzemeler ile para edecek tarım araçları, bağ evlerine ait bahçe tel çitlerini ve bölgeden geçen karayolu üzerinde çeşitli noktalarda bulunan trafik levhalarını çaldıkları tespit edildi.

Öte yandan, Çubuk İlçesinde ikamet eden olay şüphelilerinden K.S. isimli zanlıya ait ev ve eklentilerinde yapılan aramalarda; evin bahçesinde ekili vaziyette 229 kök “Hint Keneviri” bitkisi ele geçirildi.

Etiketler: » » » » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

3+1 = ?