logo

Çubuk İyi Partide istifa haberleri geldi

Çubuk İyi Partide istifa haberleri geldi

İYİ Parti Ankara İl Başkanı Yener Yıldırım görevden alındığını, Çubuk İyi Parti ilçe Başkanı Burkay Özgün ise istifa ettiğini bildirdi.

Yıldırım’ın X hesabından yaptığı paylaşımda: “Akyurt, Çubuk, Haymana ve Beypazarı İlçe başkanlarımız görevden alınmıştır. Kamuoyuna duyurulur.” Açıklamasında bulundu.

Burkay Özgün açıklamasında: “Kıymetli hemşerilerim, 2017 yılından beri faklı dönemlerde ilçe başkanlıkları, 2019 yılından beri Çubuk Belediye Meclis Üyeliği görevlerinde bulunduğum, kuruluşuna sevindiğim, var oluşundan umutlandığım İYİ Parti’deki ilçe başkanlığı görevimden; Ankara’da ittifak yapılmasından yana olduğumu Genel başkanım ile yaptığımız toplantıda ve daha alt kademe yöneticilerimiz ile yaptığımız istişarelerde sıklıkla dile getirmeme ve bu konuda bir gelişme kaydedilmemesi üzere istifa etmiştim. Bugün bazı sosyal medya platformlarında şahsımın görevden alındığına yönelik algı operasyonları yapılmaya çalışıldığını görüyorum. Bu siyasi nezaketsizliği ve ayıbı; ben bu partinin yükünü sırtımda taşırken kendi konfor alanlarında oturup kahvesini yudumlayanlara misliyle iade ediyorum. Ankara seçmeni de, İYİ Parti teşkilatları da bu ucuz algı operasyonlarına pabuç bırakmaz. Kamuoyuna sayılarım ile arz ederim” dedi.

Aynı zamanda İyi Parti de Ankara ve Çubuk’ta görev alan Av. Mücahit Gümüşboğa da sosyal medya hesabında ki açıklamasında: “Bu gün itibariyle İyi partideki tüm görevlerimden ve üyeliğimden istifa ettiğimi tüm dostlarıma ve hemşehrilerime bildiririm. Selam ve Saygılarımla…” dedi.  

Etiketler: » » »
#

SENDE YORUM YAZ

4+1 = ?