logo

Çubuk İspanya’ya Örnek Oldu

Çubuk Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde olan Uygulama Atölyesi İspanya’da Örnek Gösterildi.

Çubuk’ta geçen yıl faaliyete geçen ve Türkiye de bir ilk olan Çubuk Matematik, Fen teknoloji, Teknoloji ve Tasarım Uygulama Atölyesi, İspanya’da örnek uygulama olarak gösterildi.

Çubuk İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Mensur Toprak, yaptığı açıklamada Çubuk Matematik, Fen teknoloji, Teknoloji ve Tasarım Uygulama Atölyesinin İspanya Bilim Kurulun da Dünya Eğitim ve Öğretimine örnek gösterilerek sunumu yapıldığını ifade etti. Toprak, “”1-4 Temmuz 2009 tarihleri arasında İspanya”nın Barcelona kentinde Barcelona Üniversitesi organizasyonu ile gerçekleştirilen 16. Uluslararası Öğrenim Konferansında Çubuk Kaymakamlığımız, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Çubuk Belediyemizin destekleri ile açılan uygulama atölyemiz akademik anlamda kendini tanıtma fırsatı bulmuştu.

Atölyedeki çalışmalarımız Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Biyoloji Öğretmenliği Öğretim görevlilerinden Doç. Dr. Tahir Atıcı tarafından tüm dünyadan gelen bilim adamlarının oluşturduğu kurulda, dünya eğitim öğretim sistemine örnek çalışma olarak gösterilerek sunum yapılmıştır. İlköğretim 6.7. ve 8. sınıf öğrencilerinin proje tabanlı öğrenmelerinin akademik başarılarına etkisi, orjinal adı ile Evaluation of Effects of 6th, 7th and 8th Grade Elementary School Students” Science Project Studies on Their Academic Success adlı çalışma ile kurula sunulmuştur. Çubuk’ta yapılan bir projenin İspanya Bilim Kurulunda Türkiye”den eğitim öğretim alanında örnek çalışma olarak gösterilmesi ilçemiz adına önemli bir gelişmedir” dedi.

Etiketler: » » » » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

3+6 = ?