logo

Çubuk İlçesi Terör Mağdurları Derneğinden Kınama

Çubuk İlçesi Terör Mağdurları Derneği, Elazığ’ın Karakoçan ilçesinde terör örgütünün askeri birliğe düzenlediği saldırıyı kınadı.

 Çubuk Terör Mağdurları Derneği tarafından yapılan yazılı açıklamada, Karakoçan ilçesine bağlı Yoğunağaç Köyü yakınlarında görevden dönen jandarma timine teröristlerce açılan ateş sonucu Jandarma Er Süleyman Akan ile Jandarma Er Zülküf Aksoy’un şehit olduğu belirtilerek, saldırıda motosikletleriyle köylerine giden aileden Şerife Gezici’nin (70) de hayatını kaybettiği hatırlatıldı. Olay esnasında 1 asker ile 1 çocuk toplam 5 kişinin de yaralandığı kaydedilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

 “Vatanımızın bölünmez bütünlüğü ve milletimizin huzuru için görev yapan askerilerimiz ile yaşlı, kadın ve çocuklarında arasında bulunduğu sivil insanlarımızın da zarar görmüş olduğu bu hain saldırıyı şiddet ve nefret kınıyoruz. Birkaç gün önce şehit olan askerlerimizin üzerindeki toprak kurumadan yeni şehit haberleri duymak bizleri derinden yaralamıştır. Bu hain saldırıları yapanların bir an öce yakalanmasını ve gereken cezanın verilmesi en büyük temennimizdi.

 Açıklamada, şehit aileleri ve gaziler olarak, terörle mücadelenin etkin şekilde sağlanması için TBMM tarafından idam cezasının tekrar gündeme alınması istenilerek, çıkarılacak yasal düzenlemenin bir an önce hayata geçirilmesi talep edildi.

Etiketler: » » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

10+10 = ?