logo

Çubuk İftarda Toplandı

Çubuk İftarda Toplandı

Çubuk İftarda Toplandı

Çubuk Belediye Başkanı Özden, ilçe protokolüne iftar yemeği verdi.

Çubuk ilçesi protokolü Belediye Başkanı Lokman Özden’in düzenlediği iftarda bir araya geldi.

İlçede bulunan Kır Sofrasında verilen İftar yemeğine Çubuk Kaymakamı Cemal Şahin, Cumhuriyet Başsavcısı Ali Çalık, Garnizon Komutanı Personel Yüzbaşı Sıtkı Akgöz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Mensur Toprak, İlçe Müftüsü Ali Canbolat, AK Parti İlçe Başkanı Tuncay Acehan, siyasi parti ilçe başkanları, muhtarlar, okul müdürleri, ilçe Milli Eğitim müdürlüğü ile kaymakamlık personeli, din görevlileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, banka müdürleri ve yerel basın katıldı.

Belediye başkan yardımcıları Hacı Çelebi, Mehmet Kuzal ve meclis üyeleri ile birim müdürlerinin de hazır bulunduğu iftar yemeğinde davetliler, İlçe Müftüsü Ali Canbolat tarafından okunan dualardan sonra tasavvuf müziği eşliğinde oruçlarını açtı.

Düzenlediği iftar yemeğiyle ilçe protokolünü bir araya getiren Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, davetlilere iftar yemeğine teşrif ettikleri için teşekkür etti.

İftar yemeklerinin zengin fakir ayırt etmeksizin toplumun her kesimindeki insanları bir araya getirerek, kaynaşmasını sağladığını belirten Başkan Özden, Ramazan’ın önemine değindi.

Afrika’da ve özellikle Somali’de yaşanan kuraklığa da değinen Özden, “Ramazan ayı birlik, beraberlik, sevgi ve hoşgörü duygularının yoğun olarak yaşandığı kutsal bir aydır. Ramazan bolluk ve bereket ayıdır. Ramazan’ın kendine has güzellikleri var ve biz de bu güzellikleri yaşatmaya çalışıyoruz. İlçemizde her gün halkımızla iç içe oluyoruz. Gücümüz yettiğince de yanlarında olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Çubuk Kaymakamı Cemal Şahin ise, “Ramazan yardımlaşma ayı, güzellik ayı komşusu aç iken kendisi tok yatan bizden değildir. Bizde kaymakamlık vakıfı ile bir çok aileye yardım ediyoruz. Bunu yanı sıra Somali ile yardımlaşmak için de her kurum ve kuruluşların yardım ve katkıları olmakta. Çubuk’a hizmet eden insanları bir araya getirdiği için Başkan Özden’e teşekkür ediyorum” diyerek, ramazan ayının hayırlara vesile olmasını diledi.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

4+9 = ?