logo

Çubuk Huzurlu Bir Eve Kavuşuyor

Çubuk Huzurlu Bir Eve Kavuşuyor

Çubuk Şefkat evi İnşaatında son gelindi.

Çubuk’ta 2007 yılında temeli atılan ve o tarihten yana atıl vaziyette duran Çubuk Şefkat Evi’nde, İl Özel İdaresi tarafından yapılan ihalenin ardından inşaat çalışmalara başlamıştı.

Çubuk’un Yavuz Selim Mahallesi’nde 1996 yılında arsası hayırsever Abidin Yılmaz tarafından bağışlanan ve 2007 yılında temeli atılan ‘Çubuk Şefkat Evi’nin tamamlanması için çalışmalar başladı.

İnşaatı Çubuk Şefkat Evi Yaptırma ve Yaşatma Derneği yönetiminden devralan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı kısa sürede bitirdi.

Ankara İl Özel İdaresi tarafından yapılan ihaleyi alan firma yetkilileri, inşaat süresinin 600 gün olduğunu ve 3 milyon 918 bin TL’ye mal olacağını belirtti.

5 katlı olarak yapılan bina, yaklaşık 100 kişiye hizmet verecek, bin 500 metrekare alan üzerine kurulan huzurevi, toplamda 8 bin 200 metrekare kapalı alana sahip, Huzurevi, adeta 5 yıldızlı otel gibi görünüyor. İçerisinde tek ve çift kişilik odalarla beraber sosyal donatı alanları da mevcut. İnşaatta şu anda halen hummalı bir çalışma yapılıyor.

Etiketler: » »
#

SENDE YORUM YAZ

4+6 = ?