logo

Çubuk Hastanesinde Yenilik

Çubuk Hastanesinde Yenilik

Çubuk Hastanesinde Yenilik

Halil Şıvgın Çubuk Devlet Hastanesi’nde Hasta Hakları Kurul toplantısı yapıldı.

Halil Şıvgın Çubuk Devlet Hastanesinde Kurul Başkanı Yaşar Güntepe başkanlığında toplanan kurula Hasta Hakları Birim Sorumlusu Melek Kaplan, sivil toplum temsilcisi Müfit Onbaşı, sendika temsilcisi Zeki Yiğit, Valilik tarafından belirlenen vatandaş Hayati Tamer, İl Genel Meclis Üyesi Yücel Özbay, başhekim yardımcısı Ahmet Tan ve sosyal hizmet uzmanı Zübeyir Ünsal katıldı.

Hasta Hakları Birim Sorumlusu Melek Kaplan, bir yıl içinde kurula 3 şikayet geldiğini ve bunlardan 2’sinin sonuçlandırıldığını ve 1’inin de sonuçlandırılmak üzere olduğunu söyledi.

Kurulda, hastane yönetimi ve çalışanlardan kaynaklanan hasta şikayetlerinin değerlendirildiğini ve önemli kararlar alındığını ifade eden Kaplan, şöyle konuştu:

“Tüm kurul üyeleriyle elimizde bulunan hasta ve hasta yakını şikayet dilekçelerini, sorumlu hastane çalışanından alınan ifade dilekçelerini okuyarak kurula sunuyoruz. Küçük şikayetleri yerinde çözümlüyoruz, bu nedenle kurula girmesine gerek kalmıyor. Kurul olarak hasta hakları yönetmeliği ve hasta hakları uygulama yönergesine göre karar veriyoruz. Kurul sonuçlarını Sağlık Bakanlığı’na, hakkında şikayet olan hastane çalışanına ve başvurana resmi yazı ile bildiriyoruz. Biz kurul olarak elimizden geldiği kadar objektif kararlar almaya çalışıyoruz” dedi.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

2+10 = ?