logo

Çubuk Gündemi Kaçak Avcılar Oldu

Çubuk II barajında balık tutmak, ağ atmak yasaktır dendi ve yetkililer uyardı.

Ankara Tarım İl Müdürlüğü tarafından Mogan Gölü’nde son iki ayda yapılan denetimlerde yaklaşık 3 bin sahipsiz ağa el konulurken, ağlara takılan balıklar tekrar göle bırakıldı.

Tarım İl Müdürlüğü, il sınırları içerisindeki baraj ve göllerde izinsiz avlanmaya geçit vermiyor. Ankara’nın su kaynakları yönünden çok büyük bir potansiyele sahip olması ve ticari amaçlı su ürünleri avcılığını düzenleyen tebliğe göre il hudutları içerisinden geçen Kızılırmak ve Sakarya üzerindeki Hirfanlı, Sarıyar, Hasan Polatkan, Gökçekaya barajlarında su ürünleri avcılığı 15 Mart-15 Haziran tarihleri arasında, Kesikköprü, Kurtboğazı, Akyar, Bayındır, Çamlıdere, Çubuk I-II, Eğrekkaya barajları ile Mogan Gölü’nde ise yıl boyunca yasaklanması nedeniyle denetimler ara vermeden devam ediyor.

Tarım İl Müdürlüğü su ürünleri denetçileri, bu kapsamda baraj, göl ve göletlerde denetim ve kontrollerini sıklaştırdı. Mogan Gölü’nde son iki ay içerisinde 6 denetim yapılırken, yaklaşık 3 bin sahipsiz ağa el konuldu. Ağlara takılan canlı su ürünleri ise, tekrar doğal ortamlarına bırakıldı.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

8+8 = ?