logo

Çubuk Gökçek’e Tam Destek Verdi

Çubuk Gökçek’e Tam Destek Verdi

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek Çubuk’a geldi.

Gökçek’’Çubuk Turşusu’nu Ankara’nın markası değil, dünya markası yapacağız. Çubuk agat taşını Türkiye’nin, hatta gücümüz yeterse dünyanın dört bir tarafına tanıtıp bir turizm potansiyeli, bir satış potansiyeli haline getirmek istiyoruz’’dedi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, tekrar seçilmesi halinde Çubuk Turşusu’nu dünya markası haline getireceklerini ve Çubuk Agat taşını turizme kazandıracaklarını belirtti.

Ankara’daki seçim koordinasyon merkezlerinin açılışı kapsamında Çubuk’a gelen Gökçek, vatandaşlara hitaben yaptığı konuşmada, Çubuk halkının her zaman Ak Parti’nin ve kendisinin yanında olduğunu ifade etti.

Çubuk turşusunu Ankara’nın değil dünyanın markası haline getireceklerini söyleyen Gökçek, şunları kaydetti:’’Çubuk’un ulaşım sorunu vardı, Çubuk Ankara yolunu yaparak bu sorunu ortadan kaldırdık. Park dedik parklar yaptık ve Karagöl’ü düzenledik. Allah nasip ederse bu seçimden de sonra tekrar ele alıyoruz. Pazar günleri Ankara’dan oraya otobüsler kalacak ve vatandaşlar pikniğe gidecek. Allah nasip ederse Çubuk Çayı’nı çok güzel düzenleyeceğiz. Etrafında piknik yapar gibi oturabileceksiniz şehrin içerisinde. O da yeni dönemimizde Çubuk Belediye Başkan adayı Tuncay Bey kardeşimle birlikte size hediyemiz olacak. 5 bin metrekarelik alana inşallah beklediğiniz kültür merkezini yapacağız. Kapalı bir pazar alanı hayal ettiniz bugüne kadar olmadı. Allah’ın izniyle bu da bizim size yeni dönem hediyemiz olacak. Artık büyükşehir belediyeleri hayvancılık ve tarım alanında her türlü yatırımı yapabiliyor. Ankara Büyükşehir Belediyesi olarak köylüye önderlik yapacağız. Bu kapsamda Çubuk’a ne yapacağız. Çubuk deyince ilk akla gelen nedir? Turşu doğru mu? Çubuk Turşusu’nu Ankara’nın markası değil, dünya markası yapacağız. Çubuk agat taşını Türkiye’nin, hatta gücümüz yeterse dünyanın dört bir tarafına tanıtıp bir turizm potansiyeli, bir satış potansiyeli haline getirmek istiyoruz. Belediye olarak ister turşu için olsun, ister agat taşı için olsun belediye şirketleri aracılığı ile kurmuş olduğumuz müessesleri, fabrikaları işi yoluna koyduktan sonra Çubuk’ta köylülerin kuracağı, esnafın kuracağı kooperatiflere devredeceğiz.’’

 – Termal kaynakları değerlendirecekleri sözü

Çubuk’un en büyük doğal zenginliklerinden olan termal su kaynaklarının da ön plana çıkarılacağını vurgulayan Gökçek, bunun dışında tarım ve hayvancılığın da destekleneceğini ifade etti.

-Lokman Özden’e Teşekkür

Konuşmasını mevcut ilçe Belediye Başkanı Lokman Özden ile verimli çalışmalar gerçekleştirdiklerini ifade ederek sürdüren Başkan Gökçek, “Lokman kardeşimden Allah razı olsun. Partimiz bu dönemde Çubuk’tan Tuncay kardeşimizi aday göstermeyi uygun buldu. Bunu hiçbir şekilde sorun yapmadı. Yine bize destek olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Seçim sonrasında da Lokman kardeşimin Çubukla ilgili her türlü bilgi ve tecrübelerinden faydalanacağım. Partimize, Türkiye genelinde yüzde 50, Çubuk’tan da yüzde 80 oy bekliyorum. Allah hepinizden razı olsun” dedi.

-’’7’den 77’ye herkes kültür merkezi istiyor’’

İlçesinin her zaman Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a ve Ak Partiye çok büyük destek olduğunu hatırlatan Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, bu seçimlerin çok önemli olduğunu ve bu nedenle Başbakana ve Melih Gökçek’e daha çok destek olunması gerektiğini vurguladı.

 Ankara büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek’in Çubuk’a büyük hizmetleri olduğunu anlatan Başkan Özden, ’’Melih Başkanımızdan şimdi tek bir beklentimiz var. İlçe halkı olarak da 7’den 772ye herkes buna odaklandı. İlçemize bir kültür merkezi istiyoruz. İnşallah olacağına canı gönülden inanıyoruz. Allah bu seçimlerde bizim yar ve yardımcımız olsun diyorum. Hepinizi saygıyla hürmetle selamlıyorum’’ dedi.

 -’’İlçemize hizmet edenlere teşekkür ederiz.’’

Ak Parti’nin belediyecilikte çok büyük hizmetlere imza attığının altını çizen Ak Parti Belediye Başkan adayı Dr. Tuncay Acehan, ’’Hepinizi Ak Parti Belediye Başkan adayı olarak saygı ve sevgi ile selamlıyorum. Ak Parti döneminde belediyecilikte hem ilçemizde hem Ankara Büyükşehir’imizde çok büyük hizmetlere imza atıldı. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Melih Gökçek’e ve Çubuk Belediye Başkanımız Sayın Lokman Özden’e geçmişte yapılan bütün hizmetlere sonsuz teşekkürlerimi, şükranlarımı sunuyorum. Ankara’da hizmetlerin devamlılığı adına sizlerden dua ve destek talep ediyorum’’ diye konuştu.

 Konuşmaların ardından seçim koordinasyon merkezinin açılışına geçildi. Açılışa Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, Ak Parti Çubuk İlçe Başkanı Av. Baki Demirbaş, Ak Parti Çubuk Belediye Başkan Adayı Dr. Tuncay Acehan, belediye meclis üyesi adayları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Etiketler: » »
#

SENDE YORUM YAZ

8+8 = ?