logo

Çubuk Festivali Bereketli Geçti

Çubuk’ta düzenlenen 6 . Uluslararası Çubuk Kültür Festivali bereketli geçerek ilçe ekonomisine büyük fayda sağladı.

İlçede düzenlenen ‘6. Uluslararası Çubuk Kültür festivalinde 150 ton turşu, 5 ton civarında turşu suyu, 10 ton civarında domates ve suyu, 150 ton kavun, 10 ton havuç suyu, 10 ton civarında erişte, 5 ton civarında tarhana, 5 tona yakın baklava, 10 ton et, 2 ton sucuk, 2 ton tavuk eti pastırma ve 15 bin liralık Çubuk Agat Taşı satışı yapıldığı bildirdi.

Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, festival komitesi ile 16-19 Eylül tarihleri arasında düzenlenen ‘6. Çubuk Kültür Festivali’ni değerlendirme toplantısı düzenledi.

Özden, festivalin ilçeye sosyo ekonomik anlamda çok büyük katkı sağladığını belirterek, festival ile ilçe kültürünü ve güzelliklerini tüm dünyaya tanıtmayı amaçladıklarını söyledi.

Özden şunları kaydetti; “Referandum ve Ramazan Bayramı’nın hemen ardından düzenlediğimiz ‘6. Uluslararası Çubuk Kültür Festivali’mizde çok başarılı olduğumuza inanıyorum. Belediye çalışanlarımızın, kamu kurum ve kuruluşlarımızın, ilçe esnafımızın, vatandaşlarımızın ve sivil toplum kuruluşlarımızın festivali benimsemesi ve sahiplenmesi festival organizasyonunda başarılı olmamızı sağlayan en büyük etkendir. Festivalimiz, birçok il ve ilçe festivalinden çok farklıdır. Bizim festivalimizde ilçeye çok büyük ekonomik girdi sağlandığı gibi, kültürlerin buluşması ve ilçe tanıtımı yapılmaktadır” dedi.

İlçedeki esnafın haricinde yaklaşık 300 stant açıldığını anlatan Özden, festivalde satılan ürünlerle ilçe ekonomisine de önemli katkı sağladıklarını ifade etti.

Çubuk Muhtelif Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Gafur Zengin de yüzlerce esnafın festival için Çubuk’a akın ettiğini ifade ederek, festivalde bu yıl 150 ton civarında turşu, 5 ton civarında turşu suyu, 5 ton civarında domates ve suyu, 150 ton kavun, 10 ton havuç suyu, 10 ton civarında erişte, 5 ton civarında tarhana, 5 tona yakın baklava, 10 ton et, 2 ton sucuk, 2 ton tavuk eti pastırma ve 15 bin liralık Çubuk Agat Taşı satışı olduğunu söyledi. Çubuk Kent Konseyi Başkanı Ahmet Yalçın da Çubuk Festivali’nin artık kabuğuna sığmadığını kaydederek ilçenin daha büyük bir festival alanına ihtiyacının olduğunu bildirdi.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

6+3 = ?