logo

Çubuk Elektronik E-Sınav Merkezi açıldı

Çubuk Elektronik E-Sınav Merkezi açıldı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından daha önce birçok ilde uygulamaya konulan Elektronik Sınav (E-Sınav) Merkezi Çubuk’ta da açıldı. Sınav merkezinin bölgedeki komşu ilçelere de hizmet vermesi hedefleniyor.

Cumhuriyet Mahallesindeki Hayri Arslan Ortaokulu bahçesi içerisinde bulunan bir bina yapılan tadilat ve mefruşatının tamamlanmasının ardından E-Sınav Merkezi’ne dönüştürüldü. Elektronik Sınav Merkezi’nin Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde açılmasıyla birlikte özellikle motorlu taşıt sürücü kursiyerlerinin, ehliyet sınavı için Ankara merkezine gitmesine gerek kalmadı. Hayri Arslan Ortaokulu’nda kurulan 20 kişilik merkezde sürücü belgesi, telsiz operatörlüğü, kalfalık, ustalık ve usta öğreticiliği gibi yazılı sınavları yapılacak.

Merkez ile ilgili açıklamada bulunan Kaymakam Adem Keleş:  “Daha önce ehliyet sınavları için Ankara merkeze gitmek zorunda kalan vatandaşların bundan sonra gitmeyeceğini anlatan Kaymakam Keleş, “İlçemiz için büyük eksikliklerden bir tanesiydi. İlçemizde e-sınav merkezinin açılması konusunda Milli Eğitim Bakanlığımızla yaptığımız çalışmalar neticesinde bu hizmet ilçemize kazandırıldı. Hafta içi her gün saat 17.00 -21.00 arası, hafta sonu da her cumartesi ve pazar günleri hizmet verecek.” dedi.

Bu yıl üniversiteye girecek öğrencilerin sınavlarının ilçede yapılmasının ardından E- Sınav merkezinin de açılmasının önemli bir hizmet olduğunu vurgulayan Belediye Başkanı Baki Demirbaş ise, “Vatandaşlarımızın ulaşımdan, zamandan, bütçelerinden tasarruf etmeleri ve daha kolay hizmet alabilmeleri için merkez ilçemize kazandırıldı. Bu güzel mekan sayesinde vatandaşlarımız artık daha rahat bir şekilde sınavlarını gerçekleştirebilecekler. İlçemize hayırlı olmasını diliyorum. Ciddi bir çalışmanın sonucunda yaklaşık bir milyonluk bir yatırım ile merkezimiz hayata geçirildi. Başta Milli Eğitim Bakanlığımız olmak üzere emeği olan herkese çok teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Aynı anda 20 kişinin imtihana girebileceği merkez yüksek güvenlik sistemleriyle donatılırken, sınav sonuçları sınav tamamlandıktan hemen sonra verilebiliyor. İlçede ilk defa ehliyet sınavına giren kursiyerlerde ilçede eksikliği hissedilen E-Sınav Merkezi’nin açılmasından mutluluk duyduklarını dile getirdiler.

Etiketler: » »
#

SENDE YORUM YAZ

9+5 = ?