logo

Çubuk Demokrasiye Evet Dedi

Çubuk Belediye Başkanı Özden: “Vesayet Anayasasından Kurtulmak İçin Sandık Başına Giden Muhafazakar Ve Milliyetçi Çubukluların, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi İle Ak Partiye Vermiş Oldukları Desteğin Teşekkürünü Almış Olacak’’ dedi.

Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, 12 Eylül Pazar günü yapılan referandumda alınan sonuçlar hakkında değerlendirme yaptı. İlçede referanduma katılımın Türkiye oranından çok daha fazla gerekleştiğini ifade eden Başkan Özden, Ankara’da metropol ilçeler arasında çok önemli başarı elde ettiklerini söyledi.

ÇUBUKLU SEÇMENLERİN YÜZDE 88’İ SANDIK BAŞINA GİTTİ

Pazar günü yapılan referandum hakkında soruları yanıtlayan Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden,  Türk halkının ve ilçe halkının demokrasiye olan inancını bir kez daha gösterdiğini kaydetti. Olağan üstü durumda yapılan cunta Anayasa’sını ve milletin üzerindeki vesayetin kaldırılması için Çubuk halkının yüzde 82 oranında evet dediğini vurgulayan Başkan Özden, “İlçemizde Türkiye ortalamasından çok daha iyi katılım oldu. İlçemizde katılım yüzde 88 olmuştur. Bunun nedeni de bu referandumu biz ilçe halkına çok iyi anlattık. Ayrıca ilçede yürütülen kampanyada da çok etkili olmuştur. Demokrasi ilçemizde çok iyi yerleşmiştir. Katılım oranı da onu göstermektedir. Alınan sonuç ile ülkemizde vesayet yönetimi ortadan kalkmıştır. Çubuk haklıda cunta Anayasasını postalamıştır’’ dedi.

ÇUBUK’TA KILIÇDAROĞLU İLE DUYGUSAL BAĞLARI OLANLAR DA VAR

Elde edilen oranın kendilerinin beklediği sonuç olduğunun da altını çizen Başkan Özden, ’’Bizim aldığımız sonuç metropol ilçeler arasında çok iyi bir sonuç, ama gönül isterdi ki ilçeler arasında birinci olmak. Ancak bunun bir nedeni var o da,  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ile duygusal bağları olan hemşerilerimizin de ilçemizde var olmasından dolayıdır. Hayırlısı olsun, biz sonuçlardan memnun olduğumuz gibi herkesin tercihinden dolayı da bir ayrıma tabi tutmamız asla ve asla mümkün değildir. Çubuk olarak demokrasiye bağlılığımızın haklı gururunu yaşıyoruz’’diye belirtti.

ÇUBUKLULAR DEMOKRASİYE İNANCINDAN DOLAYI OY VERDİ

Referandumda alınan yüksek sonucun ilçeye verilen üniversite sözünün mü etkili olduğu sorusuna, Başkan Özden’in verdiği cevap şöyle oldu: ’’Bizim halkımız asla ve asla böyle sizin ifade ettiğiniz gibi üniversite talebinden dolayı oy vermemiştir.

Çubuklular demokrasiye inancından dolayı oy verdi’’ diyerek, referandum hakkında vatandaşı bilgilendirme toplantılarına katılan milletvekili ve bakanların bu konuda da ilçe halkının istek ve taleplerini dikkate alarak müjdeler verdiklerini söyleyerek,’’Referandum hakkında halkı bilgilendirmek üzere toplantılar düzenlemek için ilçemize gelen bölge milletvekillerimiz ve bakanlarımız bu konuda halkımıza müjdeler verdiler.

Özellikle bölge milletvekillerimizden ve Ak Parti Genel Başkan Yardımcılarında Haluk İpek, Salih Kapusuz, Devlet Bakanımız Zafer Çağlayan, Anayasa Komisyon Başkanımız Sayın Ahmet İyimaya, Aşkın Asan hanım efendi, Ak Parti Ankara İl Başkanı Murat Alparslan ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Melih Gökçek halkımıza bu konuda hem destek verdiler, hem de müjde verdiler. En son olarak da Ramazanda sivil toplum kuruluşlarının da hazır bulunduğu iftar yemeğinde Sayın İçişleri Bakanımız Beşir Atalay, bu müjdeyi referandumdan önce ilçe halkımıza vermişlerdi.

YILDIRIM BEYAZIT ÜNİVERSİTESİ ÇUBUK’A ÇOK YAKIŞACAK

Ankara savaşının olduğu Çubuk Ovasına Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’nin çok yakışacağını söyleyen Başkan Özden, üniversitenin ilçenin soysa ekonomik anlamda gelişine mutlak ve mutlak katkı sağlayacağını belirterek,’’Bacasız sanayi gibi ilçemizin gelişmesine katkı sağlayacak, işsizlik rakamlarını inanılmaz derecede azalacaktır. İlçemizin metropole entegrasyonunu hızlandıracak büyük bir proje olacaktır. Artık Çubuk yol kazaları ile değil de hizmetleriyle, otoyoluyla, üniversitesiyle, turizmiyle, tarihi kimliğiyle, Karagöl’üyle, festivalleriyle, yöresel ürünleriyle ve tarımıyla anılacaktır. Bu süreçte ilçemize katkı sağlayan herkese ilçem adına sonsuz teşekkür ederim’’ şeklinde konuştu.

MUHAFAZAKAR VE MİLLİYETÇİ KESİMİN TEMSİLCİLERİNE TEŞEKKÜR

Referandum için destek veren muhafazakar ve milliyetçi kesimin temsilcilerine ileri demokrasiye verdikleri destekten dolayı da teşekkür eden Başkan Özden, ’’Hem katılımlarından dolayı hem de ileri demokrasiye katkılarından dolayı tüm ilçe halkıma teşekkür ediyorum. Ayrıca ben sizler aracılığı ile muhafazakar ve milliyetçi kesimin temsilcilerine, Büyük Birlik Partisi mensuplarına, üst yönetimlerinden tamamen farklı düşünen ülkücü kardeşlerimize, Saadet Partili kardeşlerimize, sivil toplum kuruluşlarımız, esnaf odalarımıza, Çubuk ilçesi Terör Mağdurları Derneğimize, oda temsilcilerimize ve tüm ilçe halkımıza sonsuz teşekkür ediyorum’’ diye konuştu.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

10+5 = ?