logo

Çubuk Davetsiz Misafiri İzledi

Çubuk Davetsiz Misafiri İzledi

STV’de, Turgay Başyayla’nın keyifli sunumu ile ekrana gelen gezi-eğlence programı Davetsiz Misafir, izleyenleri ve çubukluları ekrana kilitledi.

Davetsiz Misafir, Çubuk’un çeşitli köy ve mahallelerinde çekimler yaptı.

Çarşamba akşamı 23: 10’da başlayan programda Çubuk’un tanıtımını yapan Turgay Başyayla, çubukluları adeta ekrandan bir saniye bile ayırmadı.

Bu hafta seğmenler diyarı Çubuk’a gelen Başyayla, ilk olarak ülkeye nam salan Çubuk turşularının lezzet sırlarını Çubuklu hanımları dinledi. Ardından Ankara’ya özgü dana kemiklerinden yapılan Homaça’yı ve sandviç Gobit’i ekrana getirdi. Seymenlerle birlikte türkülerle dolu bir akşam geçiren Başyayla, kendini Kuruçay’da sinsin oynarken buldu. Ankara’ya özgü sevimli tiftik keçilerini tanıtan Davetsiz Misafir, Agad taşından yapılan muhteşem takıları ekranlara taşıyarak ilçenin tanıtımını çok güzel yaptı.

İlçe beğenilerek izlenen programa vatandaş tam not verdi. İlçe halkı tarafından ve olumlu görüşler ve memnuniyetle karşılandı.

Televizyon da kimi eşini, kimi dostunu, kimi köyünü, kimininde ilçesini gören çubuklunun gözlerdeki heyecan adeta ekrana yansıdı. İlçede birçok renkli dakikalar geçiren davetsiz misafirin programı, vatandaşlar tarafından uzun süre konuşulacağa benziyor.

Turgay Başyayla en son 26 Eylül 2009’da Çubuk’ta güzel bir festival konseri vermişti. 3 yıl aradan sonrada yine güzel bir program sunarak gönülleri fethetti.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

10+3 = ?