logo

Çubuk CHP ilçe başkanı Can Kaderoğlu oldu

Çubuk CHP ilçe başkanı Can Kaderoğlu oldu

Geçtiğimiz günlerde Çubuk CHP Çubuk ilçe başkanı Güneydoğu gazisi olan Vural Çokcan ve yönetiminin görevine son verilmesi sonucu Çubuk CHP İlçe Başkanlığı’na CHP Ankara İl Başkanlığı tarafından Can Kaderoğlu’nu atandı.

Göreve başlamasının ardından bir açıklama yapan Kaderoğlu; “ İl Başkanlığımızın ve Genel Merkezimizin takdirleriyle ilçemizde gerçekleşen kan değişiminin sonucunda partimizi önümüzdeki sürece götürmek üzere görevlendirildik. Bugüne kadar emeği geçen yönetim üyelerine teşekkür ederiz. Bugünden itibaren ilçemizde partimizi iktidar bakış açısıyla ilerleteceğiz. Tüm halkımızı bizlere destek vermeye, çağırıyorum. Selamını alamadığınız insanın gönlünü ve oyunu alamayız. Biz insanların selamına talibiz, Çubuk’ta bir selam hareketi başlatıyoruz. Selamün Aleyküm Çubuk diyoruz. Tüm halkımıza merhaba” diye açıklamada bulundu.

CHP Ankara İl Başkanlığı tarafından alınan kararla Çubuk ilçe yönetimine Can Kaderoğlu başkanlığında atanan kayyum heyetinde Alaaddin Cinalioğlu, Cumhur Aydos, Dilek Uçar ve İsa Dilsiz görevlendirildi.

Uzun süre sessiz duran siyaset haber kategorisine bir haber daha eklenerek hareketlendi.

Can Kaderoğlu Kimdir?

1989 Ankara Çubuk doğumludur. İlk ve orta öğrenimini Çubuk ilçesinde gerçekleştirdi. Kaderoğlu, Ankara Üniversitesi Antropoloji bölümü mezunudur. 2015 yılında Ankara Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi’nde verilen eğitimi başarıyla tamamlayıp “İnsan Kaynakları Uzmanı” unvanını aldı. Selçuk Üniversitesi Halkla İlişkiler bölümünde yüksek lisansı devam etmekte olan Kaderoğlu; 2018 cumhurbaşkanlığı seçimlerinde adayların siyasal iletişim açısından yeni medyayı kullanma biçimleri üzerine tez çalışmalarını sürdürüyor. Ayrıca Anadolu Üniversitesi Yerel Yönetimler Bölümü’nde öğrenimine devam ediyor. Çubuk’ta Cumhuriyet Halk Partisi Lise Komisyonu’nu kurdu. Gençlik kolları sorumluluğu yaptı. Aynı dönemde Atatürkçü Düşünce Derneği Gençlik Komisyonu Başkanlığı görevini yürüttü. 2013 yılında Fikir Kulüpleri Federasyonu’nun kuruluşunda bulunup, MYK üyeliği ve Ankara İl Başkanlığı görevini üstlendi. Aynı dönemde ilçede Çubuk Gençlik Kültür Derneği’ni kurdu. Halen Ankara, Çankırı ve Kırıkkale yöre köylerinin oluşturduğu Aydos Dernekler Federasyonu’nun Genel Sekreterliğini yürütüyor. Angara Gazetesi, Politikyol, Genç Gazete, Oda TV gibi çeşitli yayın organlarında yazıları yayımlandı. Can Kaderoğlu, 31 Mart 2019’da gerçekleşecek olan yerel seçimlerde CHP’den Ankara Çubuk Belediye Başkan Adayı olmuş, İYİ Parti ile ittifak ortak aday sonrası geri çekilmişti.

Etiketler: » » »
#

SENDE YORUM YAZ

10+8 = ?