logo

Çubuk Çalışıyor

Çubuk Çalışıyor

Çubuk Çalışıyor

Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, Çubuk’taki çalışmaları anlattı.

Özden, yaptığı açıklamada, imar ve yol açma çalışmalarını başarıyla yürüttüklerini ve ilçede devam eden altyapı çalışmalarına paralel olarak yol açma ve asfaltlama çalışmalarının da aralıksız sürdürdüklerini belirtti.

Gelişmiş bir Çubuk için planlı, titiz bir çalışma sürdürdüklerini ifade eden Özden, “Yol açım çalışmalarımızın ardından altyapı çalışmalarımız devam ediyor. Alt yapısı tamamlanan yerlerde de hemen akabinde yol tesviye çalışmalarımız ve asfaltlama çalışmalarımızı titizlikle sürdürüyoruz. Havaların ısınmasıyla birlikte başladığımız asfalt sezonuna gece gündüz ara vermeden devam ediyoruz” dedi.

Çubuk’un çok geniş alana sahip bir ilçe olduğunu hatırlatan Özden, bugüne kadar el atılmayan köyden mahalle statüsüne geçen birçok köyde yol genişletme ve açma çalışması yaptıklarını vurguladı.

Özden, şöyle konuştu: “İlçemizin her yeri adeta hizmete susamış. Traktörün dahi geçemediği yollarda insanlarımız zor şartlarda bugüne kadar hayatlarını sürdürmüş. Fen işleri müdürlüğüne bağlı ekiplerimiz yolları genişlettiği gibi tesviyesini ve malzeme serme işlemini de gerçekleştirdi. Geldiğimiz günden bugüne kadar tüm birimlerimiz hiç durmadan gece ve gündüz çalışmalarını sürdürüyor. Özellikle bu çalışmalarda bizlere en büyük desteği ve katkıyı hiç şüphesiz ki Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Melih Gökçek vermektedir. Ben ilçem adına buradan kendisine ve çalışma arkadaşlarına teşekkür ediyorum ” dedi.

Havaların ısınmasıyla birlikte çalışmaların hızla devam ettiğini dile getiren Özden, Küçük Ali Mahallesinde yol açma ve genişletme çalışmalarının tamamlandığını ve Aşağı Çavunudur Mahallelerinde de çalışmaların devam ettiğini kaydetti.

Başkan Özden, devam eden çalışmalarla ilgili şu bilgileri verdi: “Yavuz Selim Mahallemizde alt yapısı biten, Sümbül, Zeybek, Buhara, Menzil, Çamlıca, Övgü, Şehit Yarbay Ahmet Öztürk, Narin, İzzet Koruman, Müftü Ayaz, Selimiye, Can, Park ve Pilevne sokaklarda asfaltlama çalışmamız tamamlanırken, Cumhuriyet Mahallemizde Santral, Arı, Deva ve Fidanlık sokaklarda da ekiplerimiz asfaltlama çalışmasını sürdürmektedir. Bu yılın başından itibaren asfaltlama çalışmalarını titizlikle sürdüren ekiplerimiz 7 ayda, 8 mahallede 15 bin 911 ton asfalt serimi gerçekleştirdi. Ekiplerimiz asfaltlama çalışmasının yanı sıra mahallelerimizde yol açım çalışması gerçekleştiriyor. 2011 yılı içinde 30 kilometre yolun açılması hedeflenirken, 4 bin 423 metre imar yolu açımı, 100 bin 853 metre reglaj yapımı, 25 bin 870 metreküp açılan yollara malzemeli bakım, 11 bin 205 metreküp hafriyat alımı, 7 bin 278 metre kaldırım tamiri, 14 bin 556 metre kaldırım yapımı, 5 bin 793 metre bordür döşeme ve 8 mahallede de malzemeli yol bakım çalışması sürdürüldü ” diye konuştu.

Başkan Özden, dev bir şantiyeye dönen ilçeyi 15-18 Eylül tarihlerinde düzenlenecek 7. Uluslararası Çubuk Turşu ve Kültür Festivaline kadar toparlamaya çalıştıklarını sözlerine ekledi.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

4+2 = ?