logo

Çubuk Belediyesi’nden Yaşlılara Örnek Davranış

Çubuk Belediyesi, Yaşlılar Haftasında ‘Belediye Kültür Merkezini’ Törenle Hizmete Açtı.

 Son zamanlarda sosyal projeleri ile öne çıkan Çubuk Belediyesi, Yavuz Selim Mahallesi Camii Kebirin karşısındaki Belediye Kültür Merkezini Çubuk Kaymakamı Meftun Dallı, Belediye Başkanı Lokman Özden, eski belediye başkanlarından Veli Neşeli’nin katılımıyla açtı.

 Kaymakam Meftun Dallı, ilçesinin sürekli gelişen bir ilçe olduğunu belirterek, sosyal projelerle de ilçenin öne çıkmaya başladığını söyledi. Kaymakam Dallı,’Emekli vatandaşların daha iyi şartlarda vakitlerini geçirmelerini ve kendilerini yalnız hissetmemelerini sağlamak amacıyla belediye tarafından yapılan Kültür Merkezini açmak için bu gün burada toplandık. Kültür Evinin Yaşlılar Haftasında açılması da ayrıca bir önem arz ediyor. Bu güzel projeden dolayı belediye başkanımıza ve ekibine teşekkür ederiz. Merkez ilçemize hayırlı uğurlu olsun’ dedi.

 Daha sonra konuşan Başkan Özden, yaşlı vatandaşların toplumla bütünleşmesi, daha aktif olmaları ve yaşama bağlı kalmaları için böyle bir projeyi hayata geçirdiklerini kaydederek, şunları söyledi: “Yaşlılarımız dün ile bugün arasında köprü kuran, kültürümüzü ve değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan en değerli varlıklarımızdır. İtibar gerektiren bu dönemde yaşlılarımıza ne yapsak azdır. Ayrıca gelişmişliğin en önemli kriterlerinden biride yaşlılara verilen önemdir.’

 İki katlı olan Çubuk Belediyesi Kültür Merkezinde, çay salonu, dinlenme yerleri, kütüphane ve internet bulunurken, merkezde sağlıktan eğitime birçok konuda sohbetler ve eğitimler olacak.

Etiketler: » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

3+8 = ?