logo

ÇUBUK BELEDİYESİ YENİ HİZMET BİNASINA TAŞINDI

Çubuk belediyesi yeni hizmet binasına taşındı.

Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, açılış törenindeki konuşmasında, 1963’te yapılan ve merhum Ali Yurt tarafından 1992 yılında restore edilen binanın, o günden bu güne kadar çeşitli amaçlarla kullanıldığını kaydetti.

         Söz konusu binanın belediye hizmet binası olarak kullanılmak üzere yeniden restore edildiğini ifade eden Başkan Özden, ”Bu binayı daha önce belediye başkanlığı yapmış belediye başkanlarımızla birlikte açmak istedik. Belediye hizmetleri yalnız başına asla ve asla sürdürülemez. Sizlerle birlikte ilçemize hizmet etmek için biz buradayız. Sizlere hizmet etmekten şeref duyuyoruz” dedi.

         Başkan Özden, hayatta olan ve açılışa katılan eski belediye başkanlarına plaket vererek teşekkür etti. Konuşmaların ardından okunan dua ve kesilen kurbanın ardından Çubuk Belediyesi hizmet binası  açılışı gerçekleştirildi. Açılışta Çubuk Kaymakamı Meftun Dallı, Başkan Özden, eski belediye başkanlarından Veli Neşeli, Ömer Ateş, Süleyman Haksever ve Mustafa Gökmen kurdeleyi birlikte kesti.

Daha sonra Protokol, davetliler ve vatandaşlar restorasyonu gerçekleştirilerek modern hale getirilen belediye binası ile ilçenin dünü ve bugününü gösteren resim sergisini gezdiler. İki katlı olan belediye hizmet binasında belediye başkanı makam odası, toplantı salonu, özel kalem müdürlüğü, meclis odası, sergi salonu, destek hizmetleri müdürlüğü, yazı işleri müdürlüğü ve kültür ve sosyal işler müdürlüğü bulunuyor.

Etiketler: »
#

SENDE YORUM YAZ

7+6 = ?