logo

Çubuk Belediyesi Karla Mücadelede Tam Not Aldı

Çubuk Belediyesi Karla Mücadelede Tam Not Aldı

Çubuk Belediyesi Karla Mücadelede Tam Not Aldı

Tüm yurt genelinde olduğu gibi Ankara’nın Çubuk ilçesinde de etkili olan kar yağışında Çubuk Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan ve 24 saat görev yapan ‘Acil Müdahale Timleri’ ile ‘Karla Mücadele Ekibi’ sivil toplum kuruluşlarından ve vatandaşlardan tam not aldı.

Yetkililere göre son yirmi yılın en yoğun kar yağışının yaşandığı tüm yurt genelinde, belediyeler tarafından oluşturulan karla mücadele ekipleri yoğun bir şekilde çalışıyor. Çubuk Belediyesi tarafından da oluşturulan ‘Acil Müdahale Timleri’ ile ‘Karla Mücadele Ekipleri’ ilçe genelinde gece gündüz demeden karla mücadele konusunda çalışma yapıyor.

Çubuk Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan ‘Acil Müdahale Timleri’ ile tüm belediye personelinin katılımıyla oluşturulan ‘Karla Mücadele Ekipleri’nin karın yağdığı ilk günlerden bu tarafa karla mücadele çalışmalarını aralıksız sürdürdüğünü kaydeden Belediye Başkanı Lokman Özden, ilçenin ana arterlerinin ve mahalle yolarının kapanmaması için ekiplerinin 7 gün 24 saat nöbet beklediğini ifade etti.

Acil müdahale timlerinin ilçenin cadde ve sokaklarında herhangi bir olumsuzluğun yaşanmaması için 24 saat tuzlama ve kar küreme çalışması yaptığını vurgulayan Başkan Özden, karla mücadele ekiplerinin de kaldırımlar ve ilçe merkezindeki karların kaldırılması ile ilgili çalışma yaptığını söyledi.

Çubuk Muhtarlar Derneği Başkanı Ali Çakır, bölgede etkili olan yoğun kar yağışında ‘Acil Müdahale Timleri’nin canla başla çalışarak, köy ve mahalle yollarının kapanmasına izin vermediklerini söyledi. Çalışmalar neticesinde ulaşımda herhangi bir sorun yaşanmadığını vurgulayan Çakır, tüm muhtarların bu konudan hoşnut olduğunu ifade ederek, ’’Bizzat şahit oldum, gerçekten belediye ekipleri çok güzel bir şekilde çalıştı. Hafta sonu demeden 24 saate varan mesai yapan ekipler yollarımızın kapanmasını engellediler’’ dedi.

İlçenin tüm yollarının açık olmasının şoförleri doğrudan ilgilendirdiğini vurgulayan Çubuk Şoförler Odası Başkanı Zekeriya Erdoğmuş ise, yaklaşık iki aydır aralıklarla yağan kardan şoför esnafının ve vatandaşların olumsuz yönde etkilenmemesi için belediye ekiplerinin canla başla çalıştığını anlatarak, çalışmalardan dolayı Belediye Başkanı Lokman Özden’e ve ekibine teşekkür etti.

Son yirmi yıldır böyle bir kar yağışı ile karşı karşıya gelmediklerini anlatan Çubuk Muhtelif Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Gafur Zengin, kar yağışının bir doğal olay olduğunu ve yağdığı zaman ilçenin her yerine bir den yağdığına dikkat çekerek, ’’Belediyemiz elindeki imkanlarla en verimli ve en güzel çalışmayı yaptığına inanıyorum. Bu imkanlarla bundan daha iyisinin olacağını zannetmiyorum. Tabi ki aynı anda herkesi memnun etmekte mümkün değil. Ancak biz esnaf olarak karla mücadele konusunda memnunuz. Gece gündüz demeden bir taraftan kar yağıyor, bir taraftan da karla mücadele yapılmaya devam ediyor. Geçmiş yıllarla kıyaslama bile yapılamaz’’ diye konuştu.

Karla mücadeleyi sadece belediyeden beklememek gerektiğini savunan Çubuk Platformu Başkanı Mehmet Emin Ertürk, vatandaşlarında bu konuda bilinçli olması gerektiğini kaydetti. Belediyenin elindeki imkanlarının ve insan kaynaklarının da sınırlı olduğunun bilinmesi gerektiğini ifade eden Ertürk, ’’Geçmişte metrelerce yükseklikte karlar yağardı. Herkes evinin önünü ve sokağını kendi imkanlarıyla temizlerdi. Şimdilerde bu konuda mücadeleyi sadece belediyelerden bekler duruma geldik. Bu konuda benze tüm halkında bilinçlendirilmesi gerektiğine inanıyorum. En azından vatandaşlar evinin önündeki buzları ve iş yerinin önündeki karları temizleyerek yetkililere yardımcı olmaları gerekir diye düşünüyorum’’ dedi.

Ertürk, belediyenin mevcut imkanlarla karla mücadele konusunda çok yeterli olduğunu sözlerine ekledi.

Etiketler: » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

8+10 = ?
#

Çubuk Belediyesi Karla Mücadelede Tam Not Aldı” için 1 yorum

  1. ali : diyor ki:

    Karagöl yolu üzeride kaç köy var bilmiyorum.Tek bildigim en önemli güzergahlardan birisidir.19 şubat durhasan köyüne gittim.karaman yolundan itibaren yol nerdeyse kapalıydı.son kar yagışından 6 gün sonra ,size bu notu kim verdi.MUHALEFET PARTİLİ DEGİL AK PARTİLİYİM

    0