logo

Çubuk Belediyesi ISO 9001:2008 Belgesi Aldı

Çubuk Belediyesi, ISO 9001:2008 belgesini alarak hizmet kalitesini artırdı.

Toplam Kalite Yönetimi çalışmalarına devam eden Çubuk Belediyesi, ISO 9001:2008 belgesi almaya hak kazandı.

Çubuk Belediyesi, 2009 yılında başladığı toplam kalite yönetimi odaklı kurumsal yapılanma çalışmasını tamamlayarak, ISO 9001:2008 belgesini aldı.

ISO 9001:2008 belgesinin alınması ile ilgili Çubuk Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde tanıtım toplantısı düzenlendi.

Toplantıya Çubuk Kaymakamı Cemal Şahin, Belediye Başkanı Lokman Özden, belediye meclis üyeleri, kamu kurum kuruluşları müdürleri, birim müdürleri, mahalle muhtarları ve toplam kalite yönetimi kurul temsilcileri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, iki yıl boyunca geceli gündüzlü çalışmanın sonucunda belgenin hakkıyla alındığını bildirdi.

Belediyenin önceki durumunu anlatan ve ISO belgesinin neden alınması gerektiğini aktaran Özden, şunları kaydetti:

” Personelimizin iki yıl boyunca özverili çalışmasının sonunda ISO 9001:2008 belgesini almanın haklı gururunu yine birlikte yaşıyoruz. Üst yönetim olarak, yararına mutlak suretle inandığımız, ancak ilçede yürütülen çalışmaların yoğunluğundan zor şartlarda sürdürülen ve iki yıl devam eden eğitim çalışmalarının sonunda belgenin alınmasından son derece mutluyuz. Dün belediyesinde kaç aracının olduğunu bilmeyen, hurdaya ayrılmış araçlarına sigorta ve kasko pirim borcu ödeyen, personellerinin özlük belgelerini dosyalayamayan, vatandaşlarının işini uzatan, kaynaklarını yönetemeyen, planlayamayan ve planlayamadığından yapacağı hizmetleri yapamayan bir belediye vardı. Toplam kalite yönetimi çerçevesinde yürütülen çalışmalar ile belediyede derlenme toparlama oldu. Önce insan kaynaklarımızı tanır hale geldik. Belediyenin müdürlüklerinin birbirleri ile koordinasyonu tam anlamı ile sağlanır oldu. Bu yapılan toplantılar neticesinde sonuçlar irdelendi. Her müdürlüğünün kendi toplantı disiplini sağlanır oldu. Sorgulayan, sonuçları irdeleyen, hızlı bir şekilde sonuca giden hareketli ve kabiliyeti yüksek bir belediye haline geldik. Gerçekten bunu hıfz edebilen, bunu anlaya bilen tüm teşkilatımla birlikte ilçedeki tüm çalışmalarda inanılmaz bir yansıması var. Tüm çalışanlarımızla birlikte vatandaşımızı anlayan algılayan bir belediye haline geldik.”

Daha sonra konuşan Çubuk Kaymakamı Cemal Şahin ise Çubuk Belediyesi’nin almış olduğu belgeyle daha önce gelişmiş ülkelerin kurumlarında ve şirketlerinde uygulanan ISO kalite yönetiminin artık Türkiye’de de çok rahatlıkla uygulanabildiğinin gösterildiğini ifade etti.

Belediyenin tüm personellerini alınan belgeden dolayı kutlayan Şahin, “Biz seçilmişi ve atanmışı ile bulunduğumuz yerde hizmeti misyon ve vizyon kanalıyla vatandaş memnuniyeti anlayışı çerçevesinde yapmalıyız. Bu konuda tüm kurumlarımızı ve çalışanlarımızı belirli bir noktaya getirmeliyiz. Belediyemiz bu konuda örnek bir çalışmaya imza attı. Bu başarıdan dolayı tüm personeli kutluyorum ve tebrik ediyorum” dedi.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

6+9 = ?