logo

Çubuk Belediyesi Haşere Mücadelesi

Çubuk belediyesi, yaz aylarında artan zararlı böcek ve haşerelere karşı ilaçlamayı sıkılaştırdı.

 Çubuk Belediyesi’nin ekipleri başta sulak alanlar, besi çiftlikleri, tavuk çiftlikleri, sanayi bölgeleri, iş yerleri ve nemli bölgeler olmak üzere ilaçlama çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Yaz dönemini minimum düzeyde böceksiz geçirilmesini hedeflediklerini belirten Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, ‘Yağan yağmurların ardından havaların aniden ısınması ile uçkunlarda (uçan haşere) artışın olduğunu söyledi.

 Özden şöyle konuştu:

“Tarımda hasat döneminin başlaması, sebzelerin sulanmaya başlaması, bölgemizde ahırların çok olması gibi nedenlerle uçkunlar arttı. Ancak ekiplerimizce yapılan hızlı ve zamanında müdahalelerle ve Büyükşehir Belediyemizin destekleri ile bu sorun da çözümlendi. İlaçlama konusunda düzenli bir ilaçlama programı oluşturduk. Program ile Çubuk’ta ilaçlanmayan bölge kalmıyor. İlaçlama işlemi Sağlık Bakanlığı’nın yönetmeliğine uygun olarak periyodik olarak her mahallemizde düzenli aralıklarla yapılıyor. Bu şekilde yapılan çalışmalarla vatandaşlarımızın böcek şikayeti ortadan kalkacak” dedi.

Mart ayından bu yana 8000 litre uçkun, 300 litre su bazlı larva sit ve toz larva ilaç kullanıldığını anlatan Başkan Özden, çalışmaların kesintisiz sürdürüldüğünü söyledi.

Etiketler: » »
#

SENDE YORUM YAZ

8+6 = ?