logo

Çubuk Belediyesi Esnafa Jest Yaptı

ANKARA – Çubuk Belediyesi Tarafından İlçe Esnafına Olan Tüm Borçlar Düzenlenen Toplantıyla Ödendi.

Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden belediyenin Meclis Salonunda ilçe esnafıyla bir araya geldi.

Yürüttükleri sıkı mali politikanın meyvesini verdiğini belirten Özden, ‘Bir zamanlar ilçe esnafına borcu olduğu için mal alamayan belediyemizin gelir ve giderlerini dengeleyerek küçük esnafa olan borçlarımızı sıfırladık’ dedi.

Esnafın ilçenin kanaat önderleri olduğunu ifade eden Başkan Özden, esnafın geçmişte belediyeye mal vermemekten adeta kaçtığını, ilk geldikleri gün açılan yakıt ihalelerine kimsenin girmediğini anımsatarak, şöyle konuştu:

“Göreve geldiğimiz gün yakıt almak için açtığımız ihalelere kimse girmiyordu. Malzeme almak için gittiğimiz esnaf, belediye para ödemez diye mal vermekten kaçıyordu. Belediye hakkında ilçede şöyle bir itibar oluşmuştu, ‘Belediye alacağını almaz, borcunu da ödemez’ deniliyordu. Belediye alacağını da alacak borcunu da ödeyecektir. Bu güne geldiğimizde belediyenin itibarını yeniden yükselttik. Esnafımızın gözünde değerli bir kurum haline getirdik. Aldığımız önlemler, yürüttüğümüz sıkı mali politikalarla bugün gelir ve gideri denk bir belediye bütçesi oluşturduk. Belediyemizden alacağı olan ilçe esnafına tüm alacaklarının tamamını ödedik” dedi.

Belediyeden alacaklı olan son 29 esnafın 118 bin lirasının da ödendiğini kaydeden Özden, ilçede yapılan çalışmalar hakkında da esnafa bilgi verdi.

İlk defa Çubuk Belediyesinde para ödemek için esnafın çağrıldığını belirten ilçe esnafı uygulamadan memnun olduklarını söyledi.

Etiketler: » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

9+10 = ?