logo

Çubuk Belediyesi 190 Geçici İşçi Alınacak

Çubuk Belediyesi’ne, İş-Kur aracılığıyla 190 geçici işçi alınacak.

Toplum Yararına Çalışma Programı (TYÇP) kapsamında, İş-Kur ile Çubuk Belediyesi arasında yapılan ortak proje kapsamında 190 kişinin işe alınması yönündeki protokol, Belediye Başkanı Lokman Özden ile İş-Kur Ankara İl Müdürü Talip Altuğ arasında imzalandı.

Özden, imza töreninde yaptığı açıklamada, Toplum Yararına Çalışma Programı

(TYÇP) Projesi kapsamında ücret ve sigortaları İş-Kur tarafından ödenmek üzere belediye bünyesinde çalışmak isteyenlerin Nisan ayının başında yapılacak olan kura çekimine kadar Belediye Ak Masa’ya gerekli belgelerle birlikte şahsen başvuru yapmaları gerektiğini söyledi.

Çubuk Belediyesi tarafından yapılan bir projenin daha İş-Kur tarafından onaylandığını ifade eden Özden, şöyle konuştu: “İş-Kur ile yaptığımız protokol çerçevesinde 6 ay süreyle 190 personel daha istihdam edeceğiz. Çalıştırılacak personellerden 95’i belediyemizin fen işlerinde yol, kaldırım ve kanal bakımlarında, 95 personel de park ve bahçelerde ağaçlandırma, park yapım, bakım ve onarımında görev yapacaklar. Belediyemiz bünyesinde 6 ay süreyle istihdam edilecek söz konusu işçilerin ssk primleri ve alacakları, asgari ücretten İş-Kur tarafından karşılanacak. Belediyemizde istihdam edilecek 190 kişi için İş-Kur temsilcilerinin huzurunda kura çekimi yapılacak. Sayı 190’ın altında olursa başvuranlar işbaşı yapacak. İş-Kur’a kaydı bulunanlar bu imkandan yararlanabilecekler. Kaydı olmayanlar ise Belediye Ak Masa Birimi’ne başvurduklarında biz İş-Kur’a kayıtlarını gerçekleştireceğiz” dedi.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

10+5 = ?