logo

Çubuk Belediye Personeline Rotasyon

Çubuk Belediye Personeline Rotasyon

Çubuk Belediye Personeline Rotasyon

Çubuk Belediyesinde çalışan 125 işçinin başka kurumlara nakil edilmesiyle birlikte personellerin yeni görev yerine ataması yapıldı.

Alınan bilgiye göre, Mahalli İdarelerdeki Norm Kadro ve İhtiyaç Fazlası İşçilerin dağılımına ilişkin genelge kapsamında Çubuk Belediyesi bünyesinde çalışan 125 işçi başka kurumlara nakledildi. Bu işçilerden, 50’si Çubuk İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde, 30’u Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde, 19’u Pursaklar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde, 2’si Sincan Milli Eğitim Müdürlüğü’nde, 2’si İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde, 11’i İl Sağlık Müdürlüğü’nde, 6’sı İl Emniyet Müdürlüğü’nde ve 5’i de Orman ve Su İşleri Müdürlüğü’nde çalışmak üzere nakledildi. Belediye bünyesinde 76 kadrolu işçi kaldı.

Çubuk Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde başka kurumlara nakil olan belediye işçileriyle veda toplantısı yapan Belediye Başkanı Lokman Özden, işçilere ilçeye verdikleri katkı ve emeklerinden dolayı teşekkür etti.

Başkan Özden, 125 işçinin başka kurumlara kanun gereği nakil olduklarını hatırlatarak, “Her biriniz yıllardır bu ilçeye gece gündüz hizmet etmiş insanlarsınız. Bugüne kadar belediyede hizmet ettiniz, bundan sonrada gittiğiniz kurumlarda yine devletimiz ve milletimiz için hizmet etmeye devam edeceksiniz. Biz kimseye zorla git demedik ya da gitme de demedik. Gitmek isteyen arkadaşlarımızın önünü de tıkamadık. Biz olaya şöyle baktık, sizler için hayırlı olan, bizler için de hayırlıdır anlayışıyla baktık. Bu uygulamanın hem kalan arkadaşlarımız için hem de giden arkadaşlarımız için hayırlı olmasını diledik” dedi.

Belediyenin imkanlarını zorlayarak giden personelin belediyede oluşan sosyal hak ve alacaklarının Kasım ayından itibaren ödeneceği bilgisini veren Başkan Özden, “Biz belediyenin imkanlarını zorlayarak Kasım ayından itibaren, geçmişten bu tarafa belediyemizde oluşan haklarınızı ödemeye başlayacağız. Yaklaşık 14 ayda bu hakların hepsini ödemeyi Mali Hizmetler Müdürlüğümüz planlamasını yaptı” diye konuştu.

haberler.com

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

1+2 = ?