logo

Çubuk Belediye Meclisinden Ret Oyu Çıktı

Çubuk Belediyesi’nin gerçekleştirdiği meclis oturumunda, Yıldırım Beyazıt Mahallesi Muhtarının dilekçe vererek mahallenin ikiye bölünmesi isteği ret edildi.

Çubuk Belediye Meclisi Şubat Ayı toplantısının üçüncü günü görüşülen Yıldırım Beyazıt Mahallesinin bölünmesi ile ilgili konu oy çokluğu ile ret edildi. Yıldırım Beyazıt Mahallesi Muhtarı Zeki Avan tarafından 04.11.2008’de başkanlık makamına verilen dilekçe ile mahallenin bölünmesi istenmiş gerekçe olarak da, çok geniş bir alana sahip olması ile beraber nüfusunun hızla gelişen mahalle olduğu vurgulanmış ve muhtarlık hizmetlerinin sağlıklı yürütülemediği ifade edilmişti. Verilen dilekçeye istinaden meclis gündemine gelen ve Belediye Meclisinin 07.01.2009 ve 2009/7 sayılı gündemi ile Belediye Meclisinde okunduktan sonra Başkanlık Makamınca Bayındırlık ve İmar Komisyonuna havale edilen Y. Beyazıt Mahallesinin ikiye bölünmesi ile ilgili konu komisyonca olumsuz gönderilince, komisyonun raporu doğrultusunca mecliste ret etti.

Bayındırlık ve İmar Komisyon Üyeleri Eşref Yücelyiğit, Ahmet Demir ve Ömer Bal’ın imzasıyla yayınlanan Raporda, Mahalle Muhtarlığı’nın talebini haklı görürken yaklaşan yerel seçimleri ve seçimlerde mahalle bölünmesi ile adreslerde kargaşa olmasına sebep olabileceği nedeniyle olumsuz çıktığı belirtildi.

Mahallenin bölünmesine meclis tarafından ret edilmesini üzüntü ile karşıladığını belirten Y.B Mahallesi Muhtarı Zeki Avan, bölünmenin mahalleye hizmet gitmesi açısından hayırlı olacağını iddia ederek yanlış karar verildiğini ifade etti.

Hüseyin Yiğiner

Etiketler: » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

8+3 = ?