logo

Çubuk belediye bakan adayı Acehan

Çubuk belediye bakan adayı Acehan

AK Parti, Seçim İşleri Başkanlığı tarafından, parti genel merkezinde 13 ilin ilçe belediye başkan adayları açıklandı.

Ankara ilçe belediye başkan adayları açıklandı.

AK Parti Ankara’da Keçiören Mustafa Ak, Çankaya Barış Aydın, Sincan Mustafa Tuna ve Yenimahalle’de Adem Ceylan’ı aday gösterdi.

AK Parti, Seçim Işleri Başkanlığı tarafından, parti genel merkezinde 13 ilin ilçe belediye başkan adayları açıklandı. Açıklamayı Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin yaptı. 13 büyükşehir belediyesine bağlı ilçe belediye başkan adaylarını açıklamak amacıyla bir araya gediklerini belirten Şahin, “Partimize hem büyükşehir hem ilçe hemde belde belediye başkan adayı olarak 6 bin 415 adayımız başvurdu. Belediye başkan adayı olarak göstereceğimiz sayı bin 395 belediye başkanı aday göstereceğiz. 5 bin civarında aday adayı arkadaşımız belediye başkan adayı olamayacak. Bu çalışmaları yaparken temayül yoklamaları, teşkilatın nabzı ve en önemlisi oy verecek halkımızın nabzını tutarak adayları büyük bir titizlikle seçmeye çalıştık.” diye konuştu.

Şahin, “30 Mart seçimlerinde AK Parti olarak en önemli başarıları ortaya koyabilmek için birimiz hepimiz hepimiz birimiz düsturuyla çalışalım. Aday yapamadığımız arkadaşlarımız partimizin çok kıymetli mensuplarıdır. Onlardan her zaman yararlanmak isteriz.bu yerel seçimlerde onlarda farklı noktalarda yararlanmak isteriz. Ileriki noktalarda da onlar bizim istifade edeceğimiz arkadaşlarımızdır. Bu seçimler sadece belediye başkanlarını seçeceğimiz seçim değil il genel meclisi belediye meclisleri ve muhtarları azaları seçecek bir seçim değil. Bunun ötesinde anlamlar içeriyor. Eve hırsız girdiği iddiasıyla evde yangın çıkartmak isteyenler var buna izin vermeyeceğiz. Bir kişi suç isnadıyla karşı karşıla geldiyse onun hesabını önce bir sorarız. Ak parti olarak biz yolsuzluk yoksuzluk ve yasaklarla mücadele ede ede geliyoruz. Bunu en iyi görevdeki belediye başkanlarımız iyi bilirler. Herhangi bir iddia ile karşılaştığında hükümetimiz her türlü iddiasının üzerine gitti. 4 bin civanında ön inceleme yapılmıştır, bin 800 civarında belediye başkanlıkları ile ilgili soruşturması yapıldı bunun yüzde 40’a yakını ak partili. Her türlü hukuksuzluk ve yanlışlık iddiasına samimiyetle kararlılıkla giden bir partiyiz.” Şeklinde konuştu.

Şahin konuşmasının ardından Ankara, Denizli, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Kahramanmaraş, Kayseri, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa ilçe belediye başkan adayları açıkladı.

AK Parti’nin 13 büyükşehirdeki ilçe belediye başkan adayları şöyle:

ANKARA

Akyurt: Gültekin Ayantaş

Altındağ: Veysel Tiryaki

Ayaş: Bülent Taşan

Bala: İbrahim Gürbüz

Beypazarı: Tuncer Kaplan

Çamlıdere: Hazım Caner Can

Çankaya: Barış Aydın

Çubuk: Tuncay Acehan

Elmadağ: Gazi Şahin

Etimesgut: Rıza Gezer

Evren: Abdülkadir Demirci

Gölbaşı: Fatih Duruay

Güdül: Havva Yıldırım

Haymana: Hacı Aysu

Kalecik: Filiz Ulusoy

Kazan: Lokman Ertürk

Keçören: Mustafa Ak

Kızılcıhamam: Muhittin Güney

Mamak: Mesut Akgül

Nallıhan: Mehmet Mete

Polatlı: Yakup Çelik

Pursaklar: Selçuk Çetin

Sincan: Mustafa Tuna

Şereflikoçhisar: Ferda Polat

Yenimahalle: Adem Ceylan

Etiketler: » »
#

SENDE YORUM YAZ

2+9 = ?