logo

Çubuk Bayrama Hazır

Çubuk belediyesi, vatandaşların Ramazan Bayramı’nı rahat, huzur ve güven içerisinde geçirmeleri için gerekli önlemlerin alındığı duyurdu.

Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, zabıta ekiplerinin bayram süresince denetimlerini artıracağını, çevre ve gürültü kirliliğiyle ilgili şikâyetlerin daha titiz bir şekilde değerlendirileceğini söyledi.

Rahat ve güvenli alışveriş için caddelere tezgâh kurulmasına izin vermeyeceklerini kaydeden Özden, mezarlıkların bayram ziyareti için düzenlendiğini belirtti. Özden şunları kaydetti:

“Arefe günü başlayan mezarlık ziyaretlerini vatandaşlarımızın daha rahat ve temiz bir ortamda gerçekleştirmesi için tüm mezarlıkların yaban otları temizlendi. Ayrıca ilçe merkezde bulunan Paşa Mezarlığının çevresi duvarla çevrilerek, estetik bir görüntü sağlandı. Mezarlıkta bulunan üç kapı girişine çeşmeler konularak vatandaşlarımızın hizmetine sunuldu. Arefe günü Paşa ve Asri mezarlıklarına ücretsiz servisler de düzenlenecektir. Bunların yanında Paşa mezarlığında ziyaretler sırasında hoparlörlerden Kuran-ı Kerim okunacak. Halkımız huzur içinde gidip ziyaretlerini gerçekleştirebilirler”dedi.

Çubuk’taki camilerin de iç ve dış temizliğinin yapıldığını bildiren Özden, belediyedeki hizmetlerin aksamaması için bayramda nöbetçi personel uygulamasına gidileceği söyledi. Özden, şikayet ve istekler için ‘Alo 153’ün bayram boyunca 24 saat kesintisiz hizmetini sürdüreceğini hatırlattı.

Etiketler: » » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

4+2 = ?