logo

Çubuk Bayrama Hazır

Çubuk Bayrama Hazır

Çubuk Bayrama Hazır

Çubuk Belediyesi, vatandaşların Ramazan Bayramı’nı rahat, huzur ve güven içerisinde geçirmeleri için gerekli önlemleri almaya başladı.

Çubuk Belediyesi Temizlik İşleri, Fen İşleri, Sağlık İşleri, Destek Hizmetleri ve Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri Ramazan Bayramı hazırlıkları kapsamında çevre temizliği çalışmalarına devam ederken, kanal, mezarlık otları, parkların bakım ve onarımı, boş arazilerdeki hafriyat atıkları ile cami ve mescitleri temizlemeye başladı.

Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, ilçede Ramazan Bayramı hazırlıklarının devam ettiğini söyleyerek, temizlik işleri ekiplerinin de ilçenin geniş alanında temizlik çalışması başlatıldığını belirtti.

Başkan Özden, yürütülen çalışmalarla ilgili şunları kaydetti:

“Temizlik işleri ekiplerimiz tarafından ilçe genelinde başlayan genel temizlik çalışmasına ilaveten, ilçe genelinde mezarlıklarda da Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri mezarların bakımını gerçekleştiriyor. Fen İşleri ekiplerimiz de kanal ıslah çalışmaları, ilçe içerisinde boş arsalara kaçak dökülen hafriyat ve çöplerin temizlenmesi çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Zabıta ekiplerimiz Ramazan ayı başında başlayan denetimlerini artıracak ve bayram süresince de çevre, gürültü kirliliğiyle ilgili şikayetleri daha titiz bir şekilde değerlendirecek. Rahat ve güvenli alışveriş için caddelere tezgah kurulmasına izin verilmeyecek. Destek Hizmetleri Müdürlüğümüz tarafından arife günü Paşa ve Asri mezarlıklarına ücretsiz servisler de düzenlenecektir. Bunların yanında Paşa mezarlığında ziyaretler sırasında hoparlörlerden Kuran-ı Kerim okunacak. ”

Özden, Çubuk’taki camilerin de iç ve dış temizliğinin yapıldığını bildiren Başkan Özden, belediyedeki hizmetlerin aksamaması için bayramda nöbetçi personel uygulamasına gidileceği ve şikayet ve istekler için “Alo 153″ün bayram boyunca 24 saat kesintisiz hizmetini sürdüreceğini hatırlattı.

Başkan Özden, ayrıca Kadir Gecesi’nde camilerin gül suyu ile yıkanacağını sözlerine ekleyerek, pırıl pırıl bir Çubuk için çalışmaların süratle tamamlanacağını kaydetti.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

5+8 = ?